Bij Red Bull twijfelen ze niet: dit kan zomaar het moment van Remco Evenepoel worden
Foto: © photonews
De zware val van Tadej Pogačar heeft de verhoudingen in het wielrennen plots veranderd. Volgens Sven Vanthourenhout behoort Remco Evenepoel tot de renners die daarvan kunnen profiteren, al wil hij vooral benadrukken hoe erg hij het vindt voor de Sloveen.
Plots ligt er veel meer open
De afwezigheid van Pogačar kan de komende weken een enorme invloed hebben op het wielerseizoen. De Sloveen was een van de absolute topfavorieten voor de belangrijkste wedstrijden die nog op het programma staan.
Zijn blessure maakt daardoor niet alleen de Vuelta a España spannender. Ook het wereldkampioenschap, het Europees kampioenschap en de Ronde van Lombardije krijgen een andere dynamiek.
Remco Evenepoel is een van de renners die daar mogelijk het meest van kan profiteren. De Belg krijgt meer ruimte om een hoofdprijs aan zijn indrukwekkende palmares toe te voegen. Toch vindt Vanthourenhout het moeilijk om uitsluitend naar de sportieve gevolgen te kijken.
Vanthourenhout denkt eerst aan Pogačar
In een gesprek met Het Laatste Nieuws reageert Sven Vanthourenhout voorzichtig op de situatie. “Ik vind het echt zeer erg voor Tadej”, benadrukt hij. De voormalige Belgische bondscoach wijst erop dat het op dit moment onmogelijk is om precies te voorspellen hoe lang Pogačar buiten strijd zal zijn.
Volgens Vanthourenhout kan de Sloveen misschien snel opnieuw fietsen, maar het kan evengoed langer duren. Bij een zware valpartij bestaat nu eenmaal onzekerheid over het herstel. Die menselijke bezorgdheid staat bij hem voorop. Pas daarna kijkt hij naar de sportieve kansen die door de afwezigheid ontstaan.
Lees ook... Vraagtekens bij fotofinish Evenepoel blijven bestaan: zo zien ze het in Italië›
Evenepoel kan meerdere doelen najagen
Voor Evenepoel verandert de situatie ondertussen wel degelijk. Waar hij normaal rekening moet houden met Pogačar als een van de grootste concurrenten, ontstaat nu extra speelruimte. Dat geldt voor het WK, het EK en andere grote wedstrijden die nog volgen.
Evenepoel kan daardoor verschillende doelen nastreven. Een nieuwe eindzege, een wereldtitel of een overwinning in Lombardije behoort volgens de omstandigheden allemaal opnieuw nadrukkelijker tot de mogelijkheden.
Gouden kans, maar geen reden tot leedvermaak
Vanthourenhout wil echter vermijden dat de blessure van Pogačar uitsluitend als een voordeel voor Evenepoel wordt voorgesteld. Daarvoor is de situatie volgens hem te ernstig.
“Sommige renners krijgen een gouden kans om enkele dingen af te vinken, Remco is er daar één van”, stelt hij. Tegelijk leeft de Belg mee met Pogačar. Evenepoel weet immers zelf hoe het voelt om door een zware blessure lange tijd niet te kunnen koersen.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief