Ondanks de startplicht op BK: Laurens De Plus stuurt met handigheidje zijn kat

© photonews

Zoek zondag niet naar Laurens De Plus op het Belgisch kampioenschap. Hij komt niet aan de start en dat heeft vooral met zijn ploeg INEOS Grenadiers te maken.

Voor heel veel renners is het nationale kampioenschap een belangrijke koers, maar ploegen denken daar vaak anders over. Een kampioenentrui zorgt er namelijk voor dat de sponsors minder goed naar voren komen. 

Maar er zijn nog andere redenen. De nationale kampioenschappen worden minder dan een week voor de start van de Tour gereden. De kans op een valpartij en het missen van de Tour is er altijd en dat willen ploegen vermijden. 

Zo ook INEOS Grenadiers met Laurens De Plus. Hij moest vorige week nog opgeven in de Ronde van Zwitserland en zou zich nog niet 100% fit voelen. Hij omzeilt de startplicht op het BK met een doktersbriefje, dat schrijft HLN. 

Van Aert en Evenepoel wel, Van der Poel en Pogacar niet

Remco Evenepoel, Wout van Aert, Tim Merlier, Jasper Philipsen en Arnaud De Lie komen wel aan de start. Oliver Naesen moest onderhandelen met zijn ploeg Decathlon-AG2R, maar heeft toch groen licht gekregen. 

{READALSO}Heel wat buitenlandse toppers sturen wel hun kat. Mathieu van der Poel (Nederland), Tadej Pogacar en Primoz Roglic (Slovenië), Jonas Vingegaard (Denemarken) en Filippo Ganna (Italië) komen dit weekend niet aan de start van hun nationale kampioenschap. 

Meer nieuws