Renner bekent: hij reed de Tour de France uit met vier gebroken ribben

© SC

De Tour de France vergt alles van de deelnemers. Dat ondervond ook Dorian Godon. De Fransman van Netcompany INEOS maakt bekend dat hij Parijs haalde met vier gebroken ribben. Straf.

Godon brak vier ribben

Godon haalde Parijs als 136e in het eindklassement. Hij werd met Netcompany INEOS tweede in de ploegentijdrit en werd individueel achtste in de zevende rit, met aankomst in Bordeaux. De Fransman schrijft op Instagram dat hij keihard heeft gewerkt om de Franse hoofdstad te bereiken.

Na de Tour nam hij naar eigen zeggen enkele dagen rust, maar hij bleef ergens pijn voelen. Hij ging te rade bij het medische team van Netcompany INEOS en liet zich onderzoeken.

Na het nemen van een MRI-scan kwam dan aan het licht dat hij vier gebroken ribben had opgelopen bij een val in de twaalfde etappe van de Tour. Die waren destijds niet te zien op eerdere scans of röntgenfoto's die na de val werden genomen.

Godon zit alweer op de fiets

Godon zegt dat hij ondertussen opnieuw op de fiets zit, onder begeleiding van zijn coach en het medische team. Hij luistert echter naar zijn lichaam en bekijkt de zaken van dag tot dag. Hij bedankt zijn team voor de steun en kijkt er al volop naar uit om opnieuw 100% paraat te zijn.

Godon rijdt een goed seizoen. Hij won een rit in Parijs-Nice en twee etappes in de Ronde van Catalonië. Hij was ook de beste in de proloog en de derde etappe van de Ronde van Romandië. De volgende koers op zijn programma is normaal gezien de GP van Québec op 11 september.

Meer nieuws