Alle registers open voor de Renewi Tour: deze ploeg wil met Belg eindzege pakken

© photonews

Bahrain Victorious verschijnt met een veelzijdige selectie aan de start van de Renewi Tour. Matej Mohorič en Alec Segaert mikken op het klassement, terwijl de ploeg ook snelle mannen achter de hand houdt voor de sprintetappes.

Geen tijdrit, dus koers maken

De Renewi Tour begint woensdag 19 augustus in Diest en eindigt vijf dagen later in Leuven. Dit jaar ontbreekt een individuele tijdrit, waardoor de strijd om het klassement volgens Bahrain Victorious vooral zal worden beslist in de lastigere etappes, positionering en de bonificatieseconden.

Vooral de zogenaamde Green Kilometre kan belangrijk worden. Daar zijn 3, 2 en 1 bonusseconden te verdienen, waardoor ook renners die niet noodzakelijk de sterkste klimmers zijn een belangrijke slag kunnen slaan in het klassement.

Segaert krijgt nieuwe kans

Alec Segaert is een van de speerpunten. De Belg keert terug naar een wedstrijd waarin hij in 2024 al tweede werd in het eindklassement. Zonder tijdrit zal hij zich dit keer vooral moeten onderscheiden in de zwaardere ritten, met onder meer de passages richting Geraardsbergen en de Muur.

“Ik denk dat we een echt competitieve ploeg hebben en dat we een sterk resultaat kunnen behalen”, zegt Segaert in een mededeling van Bahrain Victorious aan onze redactie. De Belg verwacht dat de bonusseconden extra belangrijk worden omdat er geen tijdrit is om grote verschillen te creëren.

Mohorič en Van Mechelen als troeven

Naast Segaert beschikt Bahrain Victorious over Matej Mohorič. De Sloveen kan zowel voor het klassement als in aanvallende situaties een belangrijke rol spelen. Ook Vlad Van Mechelen wordt naar voren geschoven als een kandidaat voor een goede eindklassering, nadat hij sterk uit de Tour de France kwam.

Sportdirecteur Nikolas Maes ziet meerdere mogelijkheden. “We willen een van de ploegen zijn die de koers moeilijk maakt in plaats van af te wachten”, zegt hij. Dat past bij het karakter van Mohorič, die in een lastige finale zijn koersinzicht en explosiviteit kan uitspelen.

Ook sprintkansen

De ploeg hoeft bovendien niet volledig afhankelijk te zijn van het klassement. Žak Eržen en Alessandro Borgo krijgen hun kans wanneer de koers op een massasprint uitdraait. Vooral Borgo verkeert volgens Bahrain Victorious in uitstekende vorm en zou goed kunnen gedijen in de zwaardere sprintfinales.

Kamil Gradek neemt de rol van wegkapitein op zich, terwijl ook Rob Stannard terugkeert na de Tour. Na tegenvallende resultaten in Burgos en Polen wil Bahrain Victorious zich in België nadrukkelijk tonen.

Meer nieuws