Pidcock bevestigt vermoedens na WK, Jorgensen schoof ego opzij

Tom Pidcock werd vooraf als een gevaarlijke pion gezien voor het WK in Montréal. De Brit bevestigde die status door lang mee te gaan en beslag te leggen op de zevende plaats. Matteo Jorgensen stond met de VS in het winnende kamp. Hij zag zijn team een sterke wedstrijd rijden.

Pidcock vond het tactisch een heel moeilijke wedstrijd

Pidcock kende pech in Montréal en was na een val op achtervolgen aangewezen. De Brit  werd daarna  gelost, maar hij slaagde erin om terug te komen. Dat was een beetje het verhaal van de hele koers.

"Tactisch was het een hele moeilijke wedstrijd", vertelde Pidcock achteraf aan TNT Sports. Hij had naar eigen zeggen een heel goed gevoel, maar vond het door de wind en de afstand van de koers heel lastig om de forcing te voeren. 

De Toro werkte voor McNulty

Pidcock zag bij de Amerikanen een sterke Matteo Jorgensen en kreeg ook te maken een stoorzender Isaac del Toro. De Mexicaan is bij UAE Team Emirates-XRG een ploegmaat van Brandon McNulty en vervulde een belangrijke rol in de achtervolgende groep.

"Del Toro werkte op het einde duidelijk voor McNulty", zei een teleurgestelde Pidcock, die als kopeman niet ontgoochelde. Hij wanhoopt niet en zal het de komende jaren blijven proberen.

Jorgensen schoof zijn ego opzij

Bij Eurosport gaf Matteo Jorgensen zichzelf een schouderklopje. "Brandon was misschien wel zelf de MVP, maar Quinn (Simmons, red.) en ik reden een enorm sterke wedstrijd."

De Amerikanen hadden volgens MCNulty een plan waarbij er geen plaats was voor ego's. "We wilden echt dat een Amerikaan deze wedstrijd zou winnen." Simmons reageerde op aanvallen van Van Aert en Van der Poel en Jorgsen zelf bleef goed in het zog van Del Toro en Paul Seixas.

Toen alles samenkwam, kon een Amerikaan er alleen vandoor gaan. Dat was uiteindelijk McNulty, die na een mooie solo 13 seconden overhield op Matthews, Van der Poel en Simmons. Jorgensen zelf werd knap achtste.

Meer nieuws