Na wisselend succes van Evenepoel: zelf wereldkampioen worden? Als eerste finishen is niet eens nodig
Remco Evenepoel kende op het afgelopen WK wisselend succes: in het tijdrijden was hij top, de wegrit werd dan weer een tegenvaller. Iedereen droomt er wel van om eens wereldkampioen te worden. Misschien hoeft het zelfs niet bij een droom te blijven. In bepaalde disciplines is het in theorie ook mogelijk voor amateurfietsers.
Een eerste discipline die dan in aanmerking komt is het gravelracen, want naast de grote vedetten uit het profwielrennen kunnen ook amateurfietsers aan kampioenschappen gravel meedoen. Op het BK gravel stonden nobele onbekenden plotseling aan de start met Wout van Aert. Ook in het virtuele wielrennen liggen er mogelijkheden voor niet-profs. Bijvoorbeeld in het WK Cycling Esports.
De UCI en het online wielerplatform MyWhoosh hebben het format bekendgemaakt van de finale van het WK Cycling Esports, dat zaterdag 5 december plaatsvindt in Kopenhagen. Die finale bestaat uit twee etappes waarin punten verdiend kunnen worden. De optelsom van de puntenaantallen bepaalt de nieuwe wereldkampioen.
Eerste die finish bereikt niet noodzakelijk wereldkampioen
Het gaat dus niet langer om een eenvoudig concept waarbij de eerste die over de finish komt met de hoofdprijs aan de haal gaat. De eerste etappe is een puntenkoers van 7,6 kilometer waarin renners geconfronteerd worden met verrassingscheckpoints waarvan de locaties niet bekend zijn. Op 500 meter van zo’n checkpoint krijgen alle deelnemers een waarschuwing.
De eerste tien bij elk checkpoint scoren punten. In de tweede rit worden vier ronden van vijf kilometer afgelegd, goed voor een totale afstand van twintig kilometer. Voorafgaand aan elke ronde kan elke renner kiezen tussen een vlakkere route waarop minder punten te verdienen vallen of een meer heuvelachtige route waarop meer punten te verdienen vallen.
Format moet van WK spektakel maken
Dit vernieuwde format moet de deelnemers voor tactische vraagstukken stellen en er vooral een groot spektakel van maken. Zo wordt het extra interessant, niet alleen voor de renners, maar ook gewoon om het kampioenschap te volgen. Het WK gravel wordt komend weekend gehouden. Een kleine twee maand daarna wordt dus in het virtuele wielrennen een nieuwe wereldtitel uitgedeeld.