Tour de France komt in 2028 naar mythische plek in Belgie!
© photonews
Het parcours van de Ronde van Frankrijk 2027 is ondertussen bekend gemaakt en dus kunnen we ondertussen ook al uitkijken naar de race van 2028. En volgens de geruchten zou de Tour de France dan terug naar België komen. Spa-Francorchamps wordt nu al genoemd als mogelijke plaats.
De Grand Départ voor 2028 is voorzien voor de Grand Est. De eerste drie etappes zijn ook al bekend, in Reims, Metz, Verdun en dergelijke meer. "In Reims treedt het peloton in de voetsporen van Raymond Kopa, Just Fontaine en hun tijdgenoten, die de legende vormgaven van een voetbalclub die ooit de degens kruiste met Real Madrid."
"Een veel recenter icoon uit de 'Stad van de Kroningen' is de majestueuze Pauline Ferrand-Prévot; zij is de nieuwste telg uit deze dynastie van kampioenen die geschiedenis schrijven. In het noordelijke deel van het departement Marne voert het evenement in juli door de Ardennen, met een aandoening in Charleville-Mézières – door journalisten van L’Équipe uitgeroepen tot de sportiefste stad van Frankrijk."
De Tour de France komt in 2028 misschien wel naar België
"Deze streken, die nog altijd de littekens van de oorlog dragen, zijn uit hun as herrezen en met een onstuitbare energie naar nieuwe horizonten opgeklommen; een ontwikkeling die ook in Verdun (departement Meuse) zichtbaar is."
"Verder naar het oosten doet de Grand Départ het departement Moselle aan, met tussenstops in Metz en Thionville – plekken waar rijken en grenzen elkaar ontmoeten", aldus de Tour de France zeer duidelijk op de eigen webstek.
Komt de Tour de France naar Spa-Francorchamps?
En daarna? Volgens Sudpresse zou er wel eens een etappe richting België kunnen inzitten. Daarbij wordt Spa-Francorchamps ondertussen ook al genoemd als een mogelijke plaats om een rit te eindigen. Dat zou een mythische plaats kunnen worden.
Het circuit zal alvast beschikbaar zijn. De Formule 1-kalender van 2028 zal het legendarische circuit niet bevatten, vanwege het rotatiesysteem dat voor de Grand Prix van België wordt gehanteerd – wat een uitgelezen kans biedt voor ASO. Bovendien vormt de start van het evenement in Reims, op slechts enkele kilometers van de Belgische grens, een uitstekende gelegenheid.