Beslissing over tweede tijdrijder in Tokio zal nog niet meteen vallen
Foto: © photonews
Remco Evenepoel mag als Europees kampioen tijdrijden op beide oren slapen: hij mag mee naar de Olympische Spelen in Tokio. Maar wie haalt het tweede ticket voor de tijdrit binnen? Om die knoop door te hakken, gaat de wielerbond zijn tijd nemen.
Al kondigt er zich wel een nieuwe fase in dat proces aan. Belgian Cycling gaat gesprekken voeren, in de eerste plaats met Wout van Aert, Victor Campenaerts en Laurens De Plus. Alle drie hopen zij voor de tijdrit - en dus ook voor de wegrit - geselecteerd te worden.
Want wie start in het werk tegen de klok, is automatisch één van de vijf Belgen in wegrit. "Mocht blijken dat we denken in de wegrit meer kans te maken op medailles dan in de tijdrit, dan is het mogelijk dat het belang van de tweede plek voor de tijdrit ondergeschikt wordt aan het belang van de sterkte van de selectie voor de wegrit", zegt technisch directeur Frederik Broché aan Het Nieuwsblad.
GEEN NIEUWE CRITERIA
"We zullen geen nieuwe kwalificatiecriteria vastleggen", vervolgt Broché. "De selectie zal in mei bepaald worden op basis van een waardeoordeel van de bondscoach." Voorzitter Tom Van Damme geeft die criteria nog eens weer. "Er zal beslist worden op basis van prestaties, motivatie en goesting. Het is niet omdat iemand de proloog van Parijs-Nice wint, dat hij daarom ook de juiste pion is voor de tijdrit in Tokio."
Lees ook...
- UCI-ranking weg: De Lie ondanks sterke prestaties niet in top vijf, Intermarché-Circus-Wanty blijft beste ploeg
- 🎥 Ook Georges is ontgoocheld: Wout van Aert troost zoontje maar zelfs zilveren medaille kan hem niet sussen
- Tom Meeusen haalt anekdote op over NK in Hoogerheide waar Van der Poel won: "Daar gaan ze nog spijt van krijgen"

Al meer dan 5094 wielerfans gingen je voor!
Met de Wielerkrant nieuwsbrief ontvang je dagelijks al het laatste wielernieuws per mail.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief