José De Cauwer weet nu al waar het mis zal gaan in de Tour: "Knettergek"
Foto: © photonews
Volg Wielerkrant nu via WhatsApp!
De start van de Tour in Noord-Frankrijk zorgt voor veel stress bij de ploegen. Niet onterecht vindt José De Cauwer na zijn verkenning van het parcours van de eerste week.
Vooral de eerste etappe van de Tour wordt als gevaarlijk beschouwd, omdat de eerste gele trui op het spel staat. Alle sprinters zullen vooraan willen zitten, terwijl de klassementsrenners geen tijd zullen willen verliezen.
José De Cauwer zag tijdens zijn verkenning van het parcours echter ook een andere etappe waar het gevaar om de hoek loert in de finale, namelijk de vierde etappe. Dan ligt de aankomst in Rouen.
De Cauwer houdt zijn hart vast voor 4de etappe
In de laatste 30 kilometer krijgen de renners nog twee beklimmingen van derde categorie en twee van vierde categorie voorgeschoteld. "Dit wordt een van de meest knettergekke finales van de jongste jaren", zegt De Cauwer bij Sporza.
"Ze hebben het ook een beetje gezocht." Drie keer komt het peloton bijna aan de aankomst, maar telkens rijdt het peloton een steile beklimming op met daarna ook een snelle afdaling. De top van de laatste beklimming ligt op 5,5 kilometer van de streep.
"Ik zal niet zeuren, maar ik hoop dat alles goed gaat", houdt De Cauwer zijn hart vast. Het zou niet de eerste keer zijn dat een favoriet of een outsider vroeg de Tour zou moeten verlaten door een valpartij.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief
