Lotto-Intermarché meldt slecht nieuws: Jarno Widar opnieuw op de sukkel

Lorenz Lomme
Lorenz Lomme, wielerjournalist
| Reageer
Lotto-Intermarché meldt slecht nieuws: Jarno Widar opnieuw op de sukkel
Foto: © photonews
Volg Wielerkrant nu ook via Google!

Jarno Widar liet deze week mooie dingen zien in de Ronde van Burgos. Na de vierde rit is echter abrupt een einde gekomen aan het Spaanse avontuur van onze jonge landgenoot.

Jarno Widar stapt ziek uit de koers

Jarno Widar liet zich in positieve zin opmerken in Burgos. In de tweede etappe eindigde hij op de vierde plek; een dag later werd hij zevende. In het algemeen klassement leek hij beslag te gaan leggen op een plaats in de top tien, maar ziekte gooit roet in het eten.

Lotto-Intermarché meldde zaterdagmiddag dat onze landgenoot niet zou starten in de zesde etappe. Widar vertoont sinds de start van de Spaanse rittenkoers symptomen van een infectie en voelde zich naarmate de wedstrijd vorderde steeds slechter.

Hij moet rust inbouwen

Hij reed de etappe van vrijdag met veel moeite uit, maar is fysiek niet in staat om door te gaan. Widar zal nu rust inbouwen om te herstellen en zich voor te bereiden op zijn volgende doelen. Lotto-Intermarché wenst hem een spoedig herstel.

Het is een spijtige zaak voor onze jonge landgenoot, die in zijn eerste jaar bij de profs al de nodige problemen kende. Hij begon goed aan zijn seizoen in Portugal, maar werd ziek tijdens het weekend van de Faun-Ardèche Classic en de Faun Drôme Classic (eind februari-begin maart).

Knieblessure na een val

Widar stoomde zich daarna volop klaar voor zijn terugkeer. Hij zou de  Gran Premio Miguel Indurain en de Ronde van het Baskenland rijden, maar die twee afspraken vielen in het water door een val op training. Hij liep daarbij een knieblessure op en stond opnieuw een tijdje aan de kant.

Zijn rentree in competitie kwam er uiteindelijk pas in juni in de GP Gippingen. Daar werd hij meteen zesde. Na een degelijke Ronde van Zwitserland – waarin hij in de koninginnenrit flarden van zijn talent liet zien – nam hij ook deel aan de Clásica San Sebastián. In het Baskenland werd hij 26e.

Wat met de Vuelta?

Daarna wilde hij bijkomend ritme en vertrouwen opdoen in de Ronde van Burgos, maar een infectie dwarsboomt die plannen. Normaal staat ook de Vuelta op zijn programma. Het is niet duidelijk of zijn deelname in het gedrang komt.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws