Pedersen houdt zich niet in over Van Aert en maakt komaf met veronderstellingen
© photonews
Op de ploegenpresentatie van de Vuelta heeft Mads Pedersen al het woord genomen. Hij wordt zeker een van de renners om in de gaten te houden tijdens de komende drie weken, zeker voor Wout van Aert.
Pedersen heeft helderheid geschonken over de doelstellingen die hij in de Vuelta zal nastreven. Als hij een goede beurt maakt in de korte tijdrit in Monaco, is hij een van de renners die mag dromen van de leiderstrui. De rode trui zit echter helemaal niet in zijn hoofd. "Ik ga wel all-in in de tweede etappe", verzekert de Deen van Lidl-Trek.
In die tweede etappe zou Van Aert een van zijn grote concurrenten kunnen worden. Een scenario dat zich later in de Vuelta nog wel een paar keer zal herhalen. "Het is altijd een plezier om tegen een Wout te koersen, tegen een renner van zo'n niveau", kijkt Pedersen er naar uit. "Ik ben er zeker van dat we opnieuw een paar duels zullen moeten uitvechten."
Veel respect van Pedersen voor Van Aert
Daar lijkt Pedersen zich dus klaar voor te maken en hetzelfde geldt ongetwijfeld ook voor Van Aert. Ze kennen elkaar bijzonder goed, omdat ze vaak ook tegen elkaar moeten koersen in de finales in het voorjaar. Na Dwars door Vlaanderen uitte Pedersen nog expliciet zijn respect voor Van Aert, die in de slotmeters geremonteerd werd door Ganna.
Pedersen greep de gelegenheid aan om enkele dagen voor de Vuelta met een paar veronderstellingen komaf te maken. Hij gaat dus niet zoals verwacht voor de rode trui in de eerste dagen en ziet de Vuelta ook helemaal niet als een voorbereiding op het WK. Pedersen denkt dat het parcours in Montréal voor hem te zwaar is en wil ook niet gezegd hebben dat hij zeker de selectie haalt.
Duels Pedersen-Van Aert op komst
Dat laatste nemen we wel met een korrel zout: als hij zelf echt zou willen gaan, zou de Deense bondscoach hem dat allicht niet weigeren. Eerst maar eens afwachten hoe die duels met Van Aert verlopen. In tegenstelling tot Van Aert reed Pedersen ook de Tour: daar kroonde hij zich tot winnaar van het puntenklassement.