Van Aert zal door de kinderen iets niet snel doen en deelt sneertje uit aan Vuelta-organisatie

© photonews

Wout van Aert durft de dingen al wel eens scherp stellen en dat doet hij ook vlak voor de Vuelta. Hij vindt dat de organisatie op een bepaalde manier toch in de fout is gegaan. In tegenstelling tot verschillende andere renners is het voor hem geen koers die start in zijn thuisomgeving.

Dat is het voor veel collega's dus wel, want tal van wielrenners wonen in Monaco. Bij zijn vooruitblik op de Vuelta bij Sporza, VTM Nieuws en WielerFlits was er ook ruimte voor vragen en antwoorden in de marge van de koers. Hij geeft aan dat hij zelf nooit overwogen heeft om naar Monaco te verhuizen. Door de kinderen zal dat er ook niet snel van komen, onderstreept hij. 

Over naar de koers dan: de Vuelta begint in Monaco met een tijdrit. Van Aert onthult dat hij tijdrittrainingen eigenlijk niet leuk vindt om te doen. Dat is frappant, want hij heeft in zijn carrière toch al een aantal sterke tijdritten gereden. Dat is ook nu de bedoeling, in de hoop om dan de volgende dag een gooi te kunnen doen naar de rode leiderstrui.

Van Aert vindt sommige stukken niet in tijdritparcours horen

Van Aert beseft dat hij dit snel zal moeten doen, omdat het peloton snel de bergen in trekt. Daarnaast heeft hij een zeer heldere mening over het parcours van de tijdrit. "Ze zijn misschien iets te ver gegaan, er zitten stukken in die toch niet in een tijdrit horen", is hij streng voor de organisatie. "Dat vind ik wel jammer, maar het zou me wel moeten liggen."

Wat de ritten in lijn betreft concludeert Van Aert dat vaak in sprintersritten nog een lastige finale ligt. Dat is in principe in zijn voordeel, maar met een Pogacar aan de start wil je misschien toch liever een gemakkelijk parcours. Dat is hoe Van Aert er tegenaan kijkt. Afwachten maar in hoeveel ritten hij met de Sloveen rekening zal moeten houden. 

Vuelta doel op zich voor Van Aert


Naast Van Aert heeft Visma-Lease a Bike met Matthew Brennan nog een sprinttroef in handen. Die zal wellicht uigespeeld worden in de vlakste ritten. Van Aert laat voorts nog optekenen dat voor hem de Vuelta een doel op zich is geworden door het missen van de Tour. 

Meer nieuws