Vakantieplannen van Toon Aerts gaan in rook op: dit is het alternatief geworden

© photonews

Een gebroken knieschijf heeft de zomer van Toon Aerts compleet veranderd. De wielrenner keek uit naar een laatste vakantie met zijn vriendin voor de geboorte van hun eerste kindje, maar zit nu noodgedwongen thuis. Toch probeert hij van zijn gedwongen rustperiode iets moois te maken.

Van vakantie naar revalideren

Toon Aerts had zijn zomer anders voorgesteld. Na een bijzonder druk voorjaar, met onder meer deelname aan de Ronde van Italië, wilde de renner eind augustus met zijn vriendin nog op reis. Het moest een bijzondere vakantie worden, want het koppel verwacht hun eerste kindje.

Een valpartij in de Ronde van Denemarken gooide die plannen echter volledig overhoop. Aerts liep een gebroken knieschijf en een breuk in zijn pols op en moest worden geopereerd. De zomer staat daardoor volledig in het teken van herstel. “Het is vooral revalideren nu”, vertelt Aerts aan Gazet van Antwerpen.

De wielrenner had in juli slechts één wedstrijd kunnen rijden. Net daar liep het fout. Zijn koerszomer eindigde daardoor veel vroeger dan gepland.

Laatste reis met z'n tweeën gaat niet door

De grootste teleurstelling zit echter niet alleen in het gemiste koersprogramma. Aerts en zijn vriendin hadden hun laatste vakantie met z'n tweeën gepland voordat ze ouders worden. “Dit was de laatste vakantie met ons tweetjes, zonder een kindje. Nu moeten we deze noodgedwongen thuis doorbrengen”, vertelt hij.

Toch probeert Aerts niet bij de pakken neer te zitten. Zijn woning in Rijkevorsel biedt hem voldoende mogelijkheden om van de zomer te genieten. Het uitzicht over de weilanden, de dieren in de tuin en de rust maken het thuis voor hem bijzonder. Omdat hij door zijn carrière vaak onderweg is, ervaart hij thuis bovendien sowieso als een plek waar hij graag is.

Zomerbars en barbecue in eigen tuin

Normaal trekt Aerts er graag spontaan op uit. Met de fiets naar een zomerbar bijvoorbeeld, zonder dat daar een uitgebreide planning aan voorafgaat. Bar Zuid in Rijkevorsel was daarbij een geliefde bestemming, maar die zaak is inmiddels gesloten.

Zomerbars langs het kanaal van Beerse en Brecht zijn het alternatief. Ook de motocrosswedstrijden in Lommel en Balen behoren tot zijn vaste zomertradities. Daarnaast is de kermis van Rijkevorsel voor hem een belangrijk moment om familie en vrienden te ontmoeten.

Door zijn blessure krijgt vooral zijn eigen tuin deze zomer een hoofdrol. Sinds begin juli heeft Aerts een OFYR-barbecue, die de voorbije weken opvallend vaak dienstdeed. Hij verwacht later met plezier terug te kijken op deze periode als de zomer van de barbecue.

IJsje, alcoholvrij bier en toch wat luxe

Ook zijn favoriete ijssalons moet Aerts voorlopig missen. Door zijn knieblessure mag hij niet autorijden, waardoor een rit naar IJs Anita in Mol er niet inzit. Dichter bij huis vindt hij een alternatief bij Romie’s Hoeveijs in Brecht. Zijn favoriete smaak blijft speculaas, al vindt hij kiezen doorgaans moeilijk.

Ook op drankvlak blijft de renner voorzichtig. Een Stella 0.0 past beter bij zijn sportieve levensstijl dan alcohol. Toch mist hij het echte vakantiegevoel. Thuis genieten kan, maar een verblijf op hotel heeft volgens Aerts één onmiskenbaar voordeel: niemand hoeft er de afwas te doen. En op vakantie kun je jezelf bovendien even verwennen.

Meer nieuws