"Begrijp totaal niet waarom": Patrick Lefevere ziet pijnlijke trend voor het WK, in België én daarbuiten
Foto: © photonews
Ook Patrick Lefevere leeft toe naar het WK, zo blijkt uit zijn column voor Het Nieuwsblad. De voormalige sterke man van Soudal-Quick-Step stelt zich grote vragen over de vele renners die het WK links laten liggen. Een probleem dat volgens hem niet alleen in België opduikt.
Patrick Lefevere snapt niets van de vele afzeggingen voor het WK
Lefevere valt meteen met de deur in huis. "Er was een tijd dat renners op de dag van de WK-selectie met gekruiste vingers naast hun telefoon zaten in de hoop om de naam van de bondscoach op hun schermpje te zien verschijnen", schrijft hij.
Volgens Lefevere was dat vroeger helemaal anders. Als je geselecteerd werd voor het WK, maakte je deel uit van de beste negen renners van je land. Vandaag is de realiteit helemaal anders. "Ik lees dat Tim Wellens, Florian Vermeersch, Victor Campenaerts, Cian Uijtdebroeks en Ilan Van Wilder bedanken voor de eer. Eerlijk gezegd: ik begrijp totaal niet waarom."
Het is niet alleen in België een probleem
Hij ziet het probleem ook verder gaan dan enkel België. Ook in Nederland merkt hij een gelijkaardig fenomeen. De ploeg rond kopman Mathieu van der Poel bevat volgens hem niet de eerste namen die op de shortlist van Nederlands bonscoach Koos Moerenhout stonden.
België trekt wel nog altijd met een beresterke selectie naar Canada, vindt Levere. Serge Pauwels maakt maandag zijn selectie bekend. Hij zal goed als zeker een beroep doen op onder meer Quinten Hermans, Tiesj Benoot en Maxim Van Gils, die Lefevere omschrijft als "allrounders". Alec Segaert is volgens hem dan weer een betrouwbare pion voor de lange, vlakke aanloop en de tijdrit.
Wat met Thibau Nys?
Dan rest er ook nog het vraagstuk rond Thibau Nys. Volgens Het Laatste Nieuws zal de renner van Lidl-Trek – net als Gianni Vermeersch – zijn debuut maken op het WK. Met Wout van Aert en Remco Evenepoel erbij zou Lefevere echter niet op Nys rekenen als knecht. In het laatste weekend voor de bekendmaking van de selectie kan Nys zich in de Vuelta wel nog volop tonen aan Pauwels.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief
