🎥 Bruyneel weet waarom Van der Poel iets nooit heeft nagestreefd: "Het kan hem niets schelen"
© photonews
Zelfs voor de allerbeste renners is het moeilijk om alles na te streven. Mathieu van der Poel is bijvoorbeeld duidelijk een klassieke renner en geen klassementsrenner. Het is ook duidelijk waarom hij nooit klassementsman is geworden.
Dat meent Johan Bruyneel in elk geval te weten. Hij is voor de podcast THEMOVE de gebeurtenissen in de Vuelta op de voet aan het volgen. Deze grote ronde verloopt in tegenstelling tot de Tour de France zonder Mathieu van der Poel. Dat mag niet verbazen, want Van der Poel reed nog nooit de Vuelta.
Bruyneel is er zeker van dat rittenkoersen, en zeker het rijden van een klassement, zijn ding niet is. Vroeger werd er wel eens geopperd of Van der Poel geen klassementsrenner zou worden. In de huidige fase van zijn carrière wijst alles erop dat het nooit zo ver zal komen. "Het maakt hem niets uit. Het kan hem niets schelen", laat Bruyneel weinig aan de verbeelding over.
— WEDŪ (@wedusport) September 3, 2026🏆 @mathieuvdpoel doesn’t care about GC.
For MVDP, winning means crossing the line first and raising his arms.@JohanBruyneel explains why GC success doesn’t give him the same adrenaline rush.#lavuelta26 #vuelta2026 #cycling #THEMOVE #mathieuvanderpoel pic.twitter.com/vIb3gAgQAO
De voormalige ploegleider legt ook uit waarom dat zo is. Van der Poel is volgens hem een renner die erop kickt om te winnen. Met het winnen van een wedstrijd bedoelt Bruyneel dan ook dat je na het passeren van de streep je handen in de lucht kan steken. Voor Van der Poel zou er niets anders zijn wat telt.
Hierdoor ligt hij niet wakker van het rijden van een algemeen klassement. In de kleinere rittenkoersen heeft Van der Poel nochtans wel al klassementen gewonnen. Hij heeft in 2020 bijvoorbeeld de BinckBank Tour gewonnen, een wedstrijd die we nu kennen als de Renewi Tour. Dit blijft echter een zeldzaamheid in de carrière van Van der Poel.
Van der Poel krijgt enkel adrenaline van winnen aan de finish
Bruyneel onderstreept dat Van der Poel geen adrenalinerush krijgt van het winnen van het klassement. Daardoor laat Van der Poel dit ook grotendeels links winnen en focust hij grotendeels op het winnen van klassiekers. Met drie zeges in de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix is hij hier al veelvuldig in geslaagd.