Ondanks alle twijfel en commentaar: dit is de grote troef van Van der Poel op het WK
Foto: © photonews
Mathieu van der Poel kiest richting het WK wielrennen in Montréal voor een voorbereiding die vragen kan oproepen. Bondscoach Koos Moerenhout ziet daar echter geen probleem in en gelooft volop in de kansen van de Nederlander.
Van der Poel hoeft niet dezelfde weg te volgen
Mathieu van der Poel zal zijn voorbereiding op het WK in Montréal anders aanpakken dan sommige concurrenten. Waar renners als Tom Pidcock ervoor kiezen om meteen naar Canada te trekken, maakt Van der Poel eerst werk van de Ronde van Luxemburg.
Volgens Nederlands bondscoach Koos Moerenhout is daar niets vreemds aan. “Er zijn meerdere wegen die naar succes leiden en dit is er één van”, legt hij uit aan Het Nieuwsblad.
Moerenhout ziet de Ronde van Luxemburg vooral als een nuttig trainingsblok. Van der Poel kan er wedstrijdritme combineren met gerichte trainingsarbeid, zonder extra reis- en rustdagen in te bouwen.
Geen ideaal parcours, wel voldoende mogelijkheden
De grote vraag rond Van der Poel is niet alleen zijn voorbereiding, maar ook het parcours in Montréal. Volgens Moerenhout is het geen parcours dat speciaal voor de Nederlander lijkt ontworpen.
“Als je een parcours zou uittekenen dat het best past bij de mogelijkheden van Mathieu maar ook Wout van Aert, dan zou dit niet het parcours zijn dat je uittekent”, zegt de bondscoach.
Toch betekent dat volgens hem niet dat Van der Poel kansloos is. Integendeel: de Nederlander moet volgens Moerenhout op het Canadese parcours goed uit de voeten kunnen. Ook Wout van Aert krijgt daarbij een belangrijke vermelding. Zijn sterke optreden in de Vuelta is volgens de bondscoach een positieve graadmeter.
WK kan voor compleet andere koers zorgen
Moerenhout verwacht bovendien dat het wereldkampioenschap een andere wedstrijd kan opleveren dan de voorafgaande koers in Montréal. De landenteams, de extra afstand en het aangepaste aantal rondes kunnen voor een andere dynamiek zorgen.
“Gelukkig is een WK een verhaal apart”, benadrukt hij. Wie de wereldtitel wil pakken, zal volgens de Nederlander hoe dan ook een absolute topdag nodig hebben.
Van der Poel blijft een kandidaat voor goud
Voor Moerenhout bestaat er weinig twijfel over de ambitie van Van der Poel. De Nederlander weet dat de concurrentie bijzonder sterk is, maar ziet in de wereldkampioen van 2023 nog altijd een renner die voor de overwinning kan strijden.
“Met iemand als Mathieu doe je mee voor de winst”, besluit Moerenhout. Volgens hem past de huidige generatie bovendien uitstekend bij Van der Poel. Renners wachten steeds minder af en durven al vroeg koers te maken.
Dat maakt het WK in Montréal moeilijk voorspelbaar, maar precies die onvoorspelbaarheid kan Van der Poel volgens zijn bondscoach goed liggen.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief