“Die uitleg geloof ik niet”: Wout van Aert stevig in twijfel getrokken
Foto: © photonews
De Belgische WK-wegrit in Montréal draaide uit op een teleurstelling voor Wout van Aert en Remco Evenepoel. Ex-renner Johan Vansummeren plaatst vooral vraagtekens bij de verklaring van Van Aert voor zijn mindere prestatie.
Van Aert mist superdag in Montréal
België trok met Wout van Aert en Remco Evenepoel als belangrijke troeven naar het WK in Montréal, maar geen van beiden kon uiteindelijk meestrijden om de wereldtitel. Volgens ex-renner Johan Vansummeren, aan het woord bij Het Belang van Limburg, waren beide kopmannen simpelweg niet op hun beste niveau.
Van Aert verklaarde achteraf dat het parcours uiteindelijk te zwaar was geweest. Vansummeren heeft daar echter zijn twijfels bij. "Maar die uitleg geloof ik niet", stelt hij. Volgens de ex-renner bewijst de finale dat Van Aert fysiek in staat had moeten zijn om langer mee te gaan.
Zwaar parcours niet het hele verhaal
Vansummeren wijst daarbij naar de manier waarop de wedstrijd eindigde. Mathieu van der Poel en Mads Pedersen konden in de finale nog strijden om de zilveren medaille. Dat gegeven maakt volgens hem de verklaring van Van Aert minder overtuigend.
"Als Van der Poel en Pedersen meesprinten om zilver, dan had Van Aert daar ook kunnen zitten", klinkt het bij Vansummeren.
Toch ziet de voormalige Belgische profrenner een andere mogelijke verklaring. Van Aert kwam rechtstreeks uit een zware Vuelta, en de combinatie van een grote ronde en daarna opnieuw een belangrijke kampioenschapsperiode kan volgens hem een rol hebben gespeeld.
Vuelta kan Van Aert parten hebben gespeeld
Voor Van Aert was het geen eenvoudig seizoen. De renner moest na de Vuelta opnieuw proberen om zijn lichaam klaar te krijgen voor het WK. Vansummeren benadrukt dat het moeilijk is om na drie weken koers in een grote ronde opnieuw dezelfde fysieke scherpte te vinden.
"Na een grote ronde het lichaam aan de gang houden, dat is niet evident", aldus Vansummeren in Het Belang van Limburg. Daarmee schuift hij de verklaring dus niet volledig opzij, maar zoekt hij de oorzaak eerder in de opeenstapeling van inspanningen dan in het parcours zelf.
Ook Evenepoel miste versnelling
Ook bij Remco Evenepoel zag Vansummeren een opvallend verschil met zijn beste prestaties. Vooral op de Côte Camillien-Houde, een klim die volgens hem uitstekend bij Evenepoel moest passen, bleef de verwachte versnelling uit.
"Remco heeft dit jaar maar één keer goed bergop gereden, tijdens de Tour", analyseert Vansummeren. Volgens hem kon Evenepoel wel een stevig tempo blijven rijden, maar ontbrak de explosiviteit.
"Die Côte Camillien-Houde was nochtans écht een Remco-klim", klinkt het verder. De Belg kon volgens Vansummeren blijven doortrekken, maar accelereren zat er niet in.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief