De Ronde van Zwitserland: niet bepaald spek naar de bek van Tour-favorieten

Redactie
| Reageer
De Ronde van Zwitserland: niet bepaald spek naar de bek van Tour-favorieten

Volg Wielerkrant nu via WhatsApp!

Een groot deel van de favorieten voor de Tour stonden in de Dauphiné aan de start. Maar ook de Ronde van Zwitserland - die vandaag start met een proloog in Baar - trekt altijd mooi volk aan. Maar zijn er ook kanshebbers voor de Tour die op 2 juli van start gaat?

Wel, het antwoord is heel simpel: nee. De echte tenoren voor de Tour hebben reeds de Dauphiné gereden. Dan denken we vooral aan Chris Froome, Alberto Contador, Fabio Aru en waarom niet Richie Porte? Met Nairo Quintana is er nog een vijfde grote favoriet voor een eindzege in de Tour, maar de Colombiaan verkoos de Route du Sud te rijden.

Luitenanten favorieten

En dus lijkt het wel alsof de Ronde van Zwitserland met lege handen achtergelaten wordt. Ook dat is natuurlijk niet helemaal waar. Er komt nog steeds mooi volk aan de start, maar het zijn de luitenanten van de Tour-favorieten die er hun beschermde rol komen uitspelen.

Denk maar aan Geraint Thomas (Team Sky). Op 2 juli zal hij de rechterhand van Froome zijn, maar in Zwitserland kan de winnaar van Parijs-Nice zijn eigen kans gaan. Vorig jaar al tweede, maar nu hoopt de Brit beter te doen. Ook Rafael Majka (helper Contador) en Tejay Van Garderen (ploegmaat Porte) gaan vol voor het klassement.

Voorkeur aan Dauphiné

Ondanks dat de Ronde van Zwitserland een lastige koers is, prefereren veel Tour-favorieten de Dauphiné. De reden daarvoor is simpel. Na de Dauphiné weet een renner waar hij écht toe in staat is en er zijn dan nog drie weken om te recupereren. Na Zwitserland zijn er nog slechts twee weken recuperatie mogelijk.


Er is dus ook minder tijd om nog een extra trainingskamp in te lassen om de conditie aan te scherpen. Maar er komt behalve de eerder genoemde namen nog mooi volk aan de start in Zwitserland. Of wat dacht u van drievoudig eindwinnaar Rui Costa en wereldkampioen Peter Sagan?

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws