Nederlands bondscoach duidelijk: op deze manier hebben de Belgen Van der Poel gedwarsboomd

Lorenz Lomme
Lorenz Lomme, wielerjournalist
| Reageer
Nederlands bondscoach duidelijk: op deze manier hebben de Belgen Van der Poel gedwarsboomd
Volg Wielerkrant nu ook via Google!

De Belgische mannen hebben ons land geen nieuwe wereldtitel kunnen bezorgen. Evenepoel, Van Aert en de rest van de selectie reden in het slot achter de feiten aan. Daar zat Mathieu van der Poel zeker voor iets tussen. Maar ook de Belgen hielpen de Nederlandse kopman niet, vindt bondscoach Koos Moerenhout.

Van der Poel reed een prima wedstrijd

De Belgen leken de koers aanvankelijk onder controle te hebben. De Fransen – met Bruno Armirail op kop – knapten het vuile werk op tijdens de eerste lokale ronden. Geen vuiltje aan de lucht, zou je denken.

Van Aert viel aan en was attent, maar moest op een bepaald moment lossen toen Van der Poel aanging. De Nederlander zou de hele dag een van de smaakmakers zijn. Dat vond ook Nederlands bondscoach Koos Moerenhout achteraf. "Mathieu van der Poel reed een prima wedstrijd", vertelde Moerenhout aan WielerFlits. Hij zag zijn kopman een geweldige koers rijden en brons winnen, maar wel naast de overwinning grijpen.

De offday van de Belgen hielp Van der Poel niet

Van der Poel ging op 74 kilometer van de finish aan. Moerenhout dacht aanvankelijk dat het nog heel ver was, maar wist tegelijkertijd dat achtervolgen op dit parcours een moeilijke taak is. Dat lukt alleen als de achtervolgers goed samenwerken en elkaar begrijpen.

De offday van de Belgen speelde Van der Poel ook niet de kaart, denkt Moerenhout. "Van der Poel had vandaag ook de pech dat de Belgen niet top waren en dat er op het einde nog wat punchers opnieuw in koers komen. Het had vandaag ook anders kunnen uitdraaien."

Van der Poel was de man van de wedstrijd

Lees ook... Gegokt en verloren? Mathieu van der Poel spreekt klare taal over cruciaal moment op WK›
In Nederland lijken ze dus op twee gedachten te hinken, maar tevredenheid lijkt te overheersen. Al zeker over de prestatie van Van der Poel. "Hij reed een dijk van een wedstrijd. Ik denk dat je hem wel de man van de wedstrijd mag noemen", aldus Moerenhout. Het staat in schril contrast met het gevoel bij de Belgen, die er flink van langs krijgen van analist Jan Bakelants.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws