Bas Tietema zorgt voor verrassende wending bij Unibet Rose Rockets
Foto: © SC
Bas Tietema verandert zijn rol bij Unibet Rose Rockets. De Nederlandse medeoprichter zal zich minder bezighouden met de sportieve werking en meer focussen op de uitstraling, media en commerciële relaties van de groeiende wielerploeg.
Tietema neemt afscheid van sportieve taken
Bas Tietema bouwt zijn sportieve verantwoordelijkheden bij Unibet Rose Rockets verder af. De Nederlander, die als oud-renner ervaring meebrengt naar het management, zal in de toekomst niet langer actief zijn als assistent-ploegleider. De beslissing past binnen de verdere professionalisering van het team.
In een gesprek met WielerFlits tijdens de Ronde van Lombardije legde Tietema uit waarom die verandering nodig is. “We moeten, als we als team verder willen groeien, de taken beter verdelen. Ik zie dit niet als een stap terug, maar als een stap vooruit”, verklaarde hij.
De ploeg wil richting 2027 opnieuw stappen zetten. Daarom krijgen de verschillende medewerkers duidelijker afgebakende verantwoordelijkheden.
Groeiende ploeg investeert in expertise
Unibet Rose Rockets heeft de voorbije twee jaar een stevige ontwikkeling doorgemaakt. Die groei vertaalt zich ook in investeringen in de sportieve en technische omkadering. Zo werden onder anderen Rob Harmeling, Roger Hammond, Marcel Kittel en voormalig roeicoach Eelco Meenhorst aangetrokken.
Daardoor is er binnen de ploeg meer gespecialiseerde kennis aanwezig. Tietema speelde aanvankelijk zelf een belangrijke sportieve rol, mede omdat hij als oud-wielrenner over de nodige ervaring beschikte. Nu de organisatie groter wordt, kan hij andere accenten leggen. Josse Wester blijft de general manager van het team en behoudt daarmee een centrale rol in de dagelijkse werking.
Meer aandacht voor media en relaties
Tietema zal zich voortaan sterker richten op de zichtbaarheid van Unibet Rose Rockets. Daarbij horen contacten met partners, mediawerk en activiteiten die het imago van de ploeg versterken. “Het afgelopen jaar heb ik me al nauwelijks meer met de wedstrijdplannen van het team beziggehouden”, vertelde hij. De verandering formaliseert dus een evolutie die al langer bezig was.
De ambitie blijft om Unibet Rose Rockets verder uit te bouwen. Tietema wil bijdragen aan die groei door de ploeg ook buiten de wedstrijden sterker op de kaart te zetten. “Ik zal nog meer met relaties gaan fietsen, me bezighouden met de media en met de uitstraling van de ploeg”, aldus de Nederlander.
Zijn nieuwe rol betekent dus geen vertrek uit het project. Integendeel: Tietema blijft een gezicht van Unibet Rose Rockets, maar verschuift zijn aandacht naar de commerciële en communicatieve kant van het wielrennen.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief