🎥 KOERS LIVE: Belgisch duel Pauwels Sauzen vs Crelan-Corendon in Ardooie

Kevin Vanbuggenhout
Kevin Vanbuggenhout, wielerjournalist
| Reageer
🎥 KOERS LIVE: Belgisch duel Pauwels Sauzen vs Crelan-Corendon in Ardooie
Foto: © photonews
Volg Wielerkrant nu ook via Google!

Er vallen nog aardig wat Belgische zeges uit de kast in het najaar. Na het juichen van Tim Merlier en Sandrine Tas in de Eneco Tour was het in de Tour of Guangxi nu aan Milan Fretin om te vieren.

Kevin Vanbuggenhout

Kuypers schenkt Pauwels Sauzen de zege in Ardooie

In de Kermiscross in Ardooie bij de mannen hebben vooral de Belgen van Pauwels Sauzen en Crelan-Corendon zich laten gelden. Yordi Corsus dacht de rest te verrassen bij het ingaan van de laatste ronde. Dit mislukte, maar zijn ploegmaat Gerben Kuypers was dan wel bij de pinken om het af te maken.

Kuypers veegt dus al vroeg in het seizoen de nul weg en laat Pauwels Sauzen-Altez Industriebouw vieren. De tweede in de uitslag was wel een renner van Crelan-Corendon met Witse Meeussen. Michael Vanthourenhout, weer een crosser van Pauwels Sauzen-Altez Industriebouw, maakt het podium compleet.

Kevin Vanbuggenhout

Top 10 voor Campenaerts in tijdrit, zege voor Brand in veldrit

Victor Campenaerts heeft zich nog eens volop gegeven in het tijdrijden, hoewel dat niet langer zijn specialisatie is. In een tijdrit van ruim 13 kilometer in de Eneco Tour heeft hij wel de schade kunnen beperken. Hij eindigde zevende op 22 seconden van ritwinnaar Söderqvist, die zo zijn leiderstrui verstevigt.

Söderqvist rijdt voor Lidl-Trek, de ploeg die Lucinda Brand in het vrouwenwielrennen verliet om voor de veldritploeg van Sven Nys te kunnen blijven koersen. Dat doet ze nog altijd met succes, want Brand heeft in Ardooie al haar tweede zege van het seizoen behaald. Schreiber werd tweede en Betsema derde.

 

Kevin Vanbuggenhout

Tas leidster af na derde plek in tijdrit

Sandrine Tas heeft de derde beste tijd gereden in de individuele tijdrit in en rond Tilburg in de Eneco Tour voor vrouwen. Een knap resultaat, maar ze moet wel de leiderstrui uit handen geven. Die is voor de Nederlandse Lieke Nooijen, die er met kop en schouders bovenuit stak in de tijdrit.

Ondanks de korte afstand van slechts dertien kilometer reed Nooijen de tegenstand op twintig seconden en meer. Nienke Vinke werd tweede in de rituitslag. In het klassement staat Tas nu tweede, met een kloof van exact twintig seconden tussen haar en leidster Nooijen. 

Er vallen nog aardig wat Belgische zeges uit de kast in het najaar. Na het juichen van Tim Merlier en Sandrine Tas in de Eneco Tour was het in de Tour of Guangxi nu aan Milan Fretin om te vieren.

De snelle man van Cofidis heeft de sprint in Bama naar zijn hand gezet in de derde rit van de Tour of Guangxi. Voor Fretin is het zijn derde zege van het seizoen, nadat hij in augustus nog twee keer de beste was in een Franse rittenkoers. Nu is het voor het eerst ook gelukt in een koers op WorldTour-niveau.

Dat is de Tour of Guangxi immers wel degelijk, waardoor er ook heel wat sprintersgeweld aanwezig is. Leider Paul Magnier schoot in de sprint uit zijn klikpedaal en zag zijn kansen zo verloren gaan. Fretin hield Biesterbos van een tweede ritzege op rij. Meeus kwam als derde over de meet. De vierde plek zal voor Jakobsen aanvoelen als een hoopgevend resultaat.

Biesterbos pakt door de bonificatieseconden de leiding over van Magnier. In de Eneco Tour staat de leidersplaats mogelijk ook op het spel. Er wordt in en rond Tilburg, de stad uit Noord-Brabant, immers tegen de klok gereden, in een individuele tijdrit van 13,6 kilometer. De mannen en vrouwen krijgen dezelfde afstand voorgeschoteld.

Eerst zijn de vrouwen aan zet. Sandrine Tas verdedigt haar leidersplaats en rijdt om 11u27 van het startpodium. Na een pauze van iets meer dan een uur is het vervolgens kort na de middag aan de mannen. Het is vooral uitkijken of Victor Campenaerts zich nog eens oplaadt voor een tijdrit of hij het eerder ziet als een verplicht nummer.

Ook crossers komen in actie

Naast het wegwielrennen is er ook aandacht voor de cross, met de veldrit in Ardooie die vandaag op het menu staat. Daarnaast volgen we ook het WK baanwielrennen op de voet. Voor de updates hierover kan u in een ander live-artikel terecht.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws