Zoon Gilbert koerst voortaan bij Evenepoel: begin van grootse carrière zoals Remco of Philippe?

Kevin Vanbuggenhout
Kevin Vanbuggenhout, wielerjournalist
| Reageer
Zoon Gilbert koerst voortaan bij Evenepoel: begin van grootse carrière zoals Remco of Philippe?
Foto: © photonews

We herinneren ons nog allemaal wat voor een succesvolle carrière Philippe Gilbert kon uitbouwen. Als zijn zoon nog maar van een klein deeltje van zulke successen kan proeven, dan mag hij al blij zijn. Of mag er toch groots gedroomd worden? Alan Gilbert gaat alleszins onder begeleiding van Remco Evenepoel koersen.

Enkele dagen geleden heeft de R.EV Brussels Cycling Academy, de academie van Remco Evenepoel, de komst van Alan Gilbert aangekondigd voor de U19-ploeg van 2027. Dit jaar was zijn hoogtepunt een koers in Frankfurt met de Waals-Brusselse federatie waar Gilbert op een knappe vijfde plek eindigde.

Wat het nog mooier maakte, is dat twee ploegmaats met de eerste en tweede plaats aan de haal gingen. Alan wordt omschreven als een pure sprinter die zijn snelheid en timing wil aanscherpen en wil leren om met elke koerssituatie om te gaan. Hij verschilt dus toch wel van zijn vader, die eerder een puncher of aanvaller was.

De R.EV Brussels Cycling Academy bedankt ook de Vélo Club Ardennes voor het werk dat het recent met Alan Gilbert verricht heeft. Gilbert laat weten dat hij het heel spannend vindt om voor de R.EV Academy te gaan rijden. Naar eigen zeggen is hij klaar om de volgende stap te zetten. Als sprinter wil hij blijven bouwen aan zijn snelheid.

Een ander aandachtspunt is om koersen beter te leren lezen. Dat kun je ook alleen maar leren door meer wedstrijden te rijden. Gilbert bedankt de academie van Evenepoel alleszins voor het vertrouwen en verzekert dat hij alles zal geven. Met zo’n familienaam zullen we zeker nauw in de gaten houden wat hij kan presteren.

Lees ook... 🎥 Wielertopper onthult verrassend aspect aan inmiddels legendarische Evenepoel-speech›

Nieuws meegedeeld tijdens verkenning Luik-Bastenaken-Luik

Bij Sporza heeft Patrick Evenepoel, de vader van Remco, uitgelegd wanneer Alan Gilbert te horen kreeg dat hij voor de academie kon rijden. Dat gebeurde toen Remco vorig jaar samen met Philippe en Alan Luik-Bastenaken-Luik ging verkennen. Remco vertrouwde Alan toen toe dat hij bij de juniorenploeg kon komen rijden.

Patrick Evenepoel is er zeker van dat er nog veel marge en progressie is bij Alan. Daar gaat de academie hem dus zo goed mogelijk bij begeleiden. Patrick legt uit dat er op het WK van 2019 een vriendschap ontstaan is tussen Remco en Philippe, omdat Remco daar goed werk leverde voor die laatste.

Mooi verhaal tussen families Evenepoel en Gilbert

Ze zijn zelf ook ploegmaats geweest bij Quick-Step en nu komt de zoon van Philippe bij Remco’s ploeg rijden. "Dat is toch een heel mooi verhaal", vindt Patrick, die ook nog verklapt dat Remco mee de renners kiest en eigenlijk de lijnen uittekent voor de ploeg. Ondanks zijn activiteiten als profrenner is Remco er dus enorm mee bezig.

Philippe Gilbert heeft er natuurlijk een dijk van een carrière opzitten, met overwinningen in vier van de vijf Monumenten, etappezeges in alle grote ronden en een wereldtitel in 2012. Zo hoog zullen we de lat voor Alan niet leggen. Met een veeleisend iemand als Remco achter zich zal wel het uiterste gedaan worden om het niveau naar omhoog te tillen.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws