Grote naam uit Nederland verrast op Wielergala met opvallend nieuws
Wout Poels heeft tijdens het Nederlandse Wielergala in Utrecht zijn toekomstplannen bekendgemaakt. De 39-jarige Limburger stopt nog niet met wielrennen en heeft zijn contract bij Unibet Rose Rockets met een extra seizoen verlengd.
Nog minstens één seizoen als profrenner
Er leek een einde te komen aan de lange carrière van Wout Poels, maar de Nederlandse klimmer heeft andere plannen. Tijdens het Wielergala maakte hij bekend dat hij nog een jaar doorgaat als professioneel wielrenner.
Poels heeft zijn overeenkomst bij Unibet Rose Rockets met één seizoen verlengd. Daarmee begint hij aan zijn negentiende seizoen als beroepsrenner, zo meldt de NOS.
De Limburger is een van de meest ervaren Nederlandse renners in het peloton. Hij reed eerder voor onder meer Team Sky, Bahrain Victorious en Astana. Bij zijn huidige ploeg kan hij zijn ervaring delen met een jongere generatie wielrenners.
Indrukwekkend palmares met grote overwinningen
Poels heeft doorheen zijn carrière een aantal bijzonder mooie resultaten verzameld. Zijn grootste overwinning behaalde hij in 2016, toen hij Luik-Bastenaken-Luik op zijn naam schreef.
Ook in de Tour de France liet hij zich meermaals opmerken. In 2023 won hij een etappe in de Ronde van Frankrijk, waarna hij enkele maanden later ook een ritzege boekte in de Vuelta.
Dit seizoen reed Poels onder meer de Giro d'Italia. Daar liet hij zich verschillende keren zien in de aanval. In meerdere bergetappes maakte hij deel uit van de vroege vlucht, al slaagde hij er niet in een ritoverwinning te behalen.
Belangrijke pion voor Unibet Rose Rockets
De verlenging is ook goed nieuws voor Unibet Rose Rockets, de ambitieuze ploeg van Bas Tietema. Poels moet met zijn klimcapaciteiten en ervaring een belangrijke rol blijven spelen.
De ploeg wil de komende jaren doorgroeien en zich vaker tonen op het hoogste niveau. Met Poels beschikt ze over iemand die weet wat er nodig is om grote wedstrijden te winnen.