"Wat moet ik dan doen?": Skjelmose praat openlijk over duel Vingegaard-Pogacar
Foto: © photonews
Jonas Vingegaard heeft de hegemonie van Tadej Pogacar niet kunnen doorbreken. De Sloveen was ook dit jaar de beste in de Tour de France, ook al reed zijn Deense concurrent volgens Mattias Skjelmose rond op zijn beste niveau ooit.
Mattias Skjelmose spreekt over Vingegaard
Jonas Vingegaard zag in de vijftiende etappe abrupt een einde komen aan zijn Tour. De kopman van Visma-Lease a Bike ging onderuit en brak zijn sleutelbeen. Op dat moment stond hij al verschillende minuten achter op Pogacar, die op weg was naar zijn vijfde eindezege.
Vingegaard leek voor de Tour nochtans beter dan ooit. Hij won met veel overtuiging Parijs-Nice, de Ronde van Catalonië en de Giro. In de Tour was het verschil met Pogacar echter nog altijd aanzienlijk.
Landgenoot Mattias Skjelmose (Lidl-Trek) volgde alles vanaf de eerste rij. In de podcast Hva så?! praat de zesde uit het eindklassement van de Tour openlijk over de tweevoudige Tourwinnaar.
Skjelmose had goede gesprekken met Vingegaard
"Jonas heeft zich enorm ontwikkeld als persoon", vertelt Skjelmose. "Ik heb het geluk gehad dat ik tijdens wedstrijden vaak met hem heb kunnen praten. We hebben een aantal goede gesprekken gevoerd."
Vingegaard had tijdens de Tour – ondanks het verschil met Pogacar – een uitstekend gevoel. "Hij zei: 'Ik rijd beter dan ooit. Meer kan ik toch niet doen. Wat moet ik dan doen? Als ik mijn beste prestaties ooit lever en hij toch gewoon van me wegrijdt. Meer kan ik niet doen.'"
Lees ook... Vingegaard krijgt plots ontzettend veel kritiek in Denemarken›
Plots werd Skjelmose aangemoedigd
Het drukt de moedeloosheid uit van Vingegaard, die de Tour won in 2022 en 2023. Daarna was Pogacar telkens aan het feest. Skjelmose denkt dat er enorm veel druk op de schouders van Vingegaard ligt.
Hij was namelijk de enige die ook maar in de buurt kwam van Pogacar. Iedereen verwacht iets van hem en niet alleen in Denemarken. Volgens Skjelmose mogen ze in zijn thuisland blij zijn dat Vingegaard een Deen is.
Skjelmose geeft verder aan dat er enorm veel Denen langs de weg stonden tijdens de Tour. Na de Fransen waren ze het best vertegenwoordigd. En na het wegvallen van Vingegaard werd hij plots aangemoedigd. In die mate dat zijn ploegmaats zich zelfs afvroegen wat er aan de hand was.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief
