Museeuw legt dit ene groot doel voor Evenepoel in 2027: “Niets anders”
Foto: © photonews
Remco Evenepoel maakte bij zijn eerste deelname aan de Ronde van Vlaanderen meteen indruk met een derde plaats. Voor Johan Museeuw is dat voldoende bewijs: de Belgische kopman moet in 2027 terugkeren met maar één doel, winnen.
Een debuut dat meteen overtuigde
Remco Evenepoel heeft volgens Johan Museeuw geen enkele reden meer om de Ronde van Vlaanderen links te laten liggen. Zijn eerste deelname aan Vlaanderens Mooiste leverde meteen een podiumplaats op, achter Tadej Pogacar en Mathieu van der Poel.
Dat resultaat was voor Museeuw veel meer dan een mooie uitschieter. Evenepoel bewees volgens de voormalige winnaar van de Ronde dat hij de specifieke wetten van de Vlaamse klassiekers aankan.
“Derde worden achter twee andere uitzonderlijke kampioenen bij zijn eerste deelname opent meteen mooie perspectieven”, stelt Museeuw in Le Soir.
Daarmee verwees hij niet alleen naar de uitslag, maar vooral naar de manier waarop Evenepoel zich staande hield in een koers waarin positionering, kasseien en voortdurende tempowisselingen cruciaal zijn.
Geen experiment meer, maar een doel op zich
Voor Museeuw is de conclusie duidelijk. Evenepoel heeft zijn proefexamen inmiddels afgelegd. Een nieuwe deelname moet daarom niet langer worden gezien als een experiment of een extra mogelijkheid binnen zijn programma.
Lees ook... “Hoefde zich niet te excuseren”: Vader Patrick spreekt klare taal over Remco Evenepoel›
“Na wat hij in april heeft laten zien, moet hij in 2027 aan de start staan van de Ronde van Vlaanderen, om te winnen en niets anders”, klinkt het bijzonder resoluut.
Dat betekent een duidelijke verschuiving in verwachtingen. Evenepoel heeft in zijn carrière al bewezen dat hij kan winnen in Luik-Bastenaken-Luik, op wereldkampioenschappen en in grote rondes. De Ronde van Vlaanderen ontbreekt echter nog op zijn palmares.
Het parcours hoeft hem niet af te schrikken
De vraag was vooraf vooral of Evenepoel zich zou kunnen aanpassen aan de specifieke omstandigheden van de Ronde. Het gaat niet alleen om pure klimcapaciteiten. Renners moeten constant goed geplaatst zitten, kunnen omgaan met kasseistroken en hellingen en op het juiste moment reageren.
Zijn derde plaats maakte volgens Museeuw duidelijk dat Evenepoel ook dat onderdeel van het wielrennen beheerst. Dat is belangrijk voor zijn toekomst. De Belgische renner hoeft niet langer te bewijzen dat hij in Vlaanderen thuishoort. Hij moet nu proberen de laatste stap te zetten.
Pogacar en Van der Poel als ultieme referentie
Een overwinning wordt vanzelfsprekend geen eenvoudige opdracht. Evenepoel zal opnieuw rekening moeten houden met toppers als Pogacar en Van der Poel. Precies dat maakt de Ronde van Vlaanderen volgens Museeuw zo interessant.
De Belgische kopman heeft inmiddels ervaren hoe de wedstrijd aanvoelt en weet welke kwaliteiten nodig zijn om mee te doen voor de overwinning. Zijn derde plaats heeft bovendien aangetoond dat hij niet ver verwijderd is van de absolute top.
Voor 2027 ligt de lat daarom hoger. Een podiumplaats zou niet langer dezelfde betekenis hebben als tijdens zijn debuut. Museeuw verwacht dat Evenepoel terugkeert als kandidaat-winnaar.
De Ronde van Vlaanderen kan zo uitgroeien tot een van de belangrijkste doelstellingen van zijn carrière. Met zijn tijdritkwaliteiten, aanvalslust en klimvermogen beschikt Evenepoel over een uitzonderlijke combinatie. Nu moet hij die eigenschappen nog samenbrengen op de wegen van Vlaanderen.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief