Remco Evenepoel krijgt duidelijke boodschap richting Tour de France
Foto: © photonews
Remco Evenepoel heeft de Tour de France als een van zijn grootste doelen aangeduid. Johan Museeuw ziet daarin een logische ambitie, maar waarschuwt tegelijk dat Red Bull-BORA-hansgrohe een ploeg moet bouwen die drie weken lang volledig voor de Belg kan rijden.
De Tour blijft de ultieme Belgische droom
Voor Remco Evenepoel is de Tour de France meer dan zomaar een wedstrijd. De Belgische kopman wil ooit de drie grote rondes winnen en heeft met zijn eindzege in de Vuelta al één belangrijke stap gezet.
De Tour vormt echter het grootste doel. Een Belgische eindwinnaar in Parijs zou bovendien een historische betekenis hebben. Eddy Merckx en Lucien Van Impe waren de laatste Belgische winnaars van de Ronde van Frankrijk.
Johan Museeuw begrijpt daarom perfect waarom Evenepoel na zijn overstap naar Red Bull-BORA-hansgrohe steeds nadrukkelijker naar de Tour kijkt.
Volgens de voormalige winnaar van de Ronde van Vlaanderen heeft de nieuwe ploeg inmiddels bewezen dat ze een goede keuze was. “Hij is de voorbije maanden beter geworden. Vandaag kunnen we zeggen dat Red Bull-BORA een goede keuze was”, vertelt Museeuw in Le Soir.
Evenepoel heeft bijna alle puzzelstukken
De prestaties van Evenepoel in de Tour hebben volgens Museeuw aangetoond dat de Belgische renner over vrijwel alle noodzakelijke kwaliteiten beschikt.
Lees ook... 🎥 Wielertopper onthult verrassend aspect aan inmiddels legendarische Evenepoel-speech›
Hij kan uitzonderlijk goed tijdrijden, heeft progressie gemaakt in de bergen en beschikt over een sterke recuperatie. Bovendien heeft hij volgens Museeuw de mentale weerbaarheid om na een tegenslag opnieuw toe te slaan.
“De Tour de France is een logisch en legitiem doel”, zegt Museeuw. Volgens hem moet Evenepoel nu vooral proberen om alle afzonderlijke kwaliteiten gedurende drie weken samen te brengen.
Dat is een belangrijke nuance. Een grote ronde wordt niet gewonnen met één sterke tijdrit of één indrukwekkende bergrit. Een kandidaat voor de eindzege moet drie weken vrijwel elke dag op niveau presteren.
Red Bull-BORA krijgt cruciale verantwoordelijkheid
Daar ligt volgens Museeuw een belangrijke taak voor Red Bull-BORA-hansgrohe. De ploeg moet niet alleen een kopman met voldoende kwaliteiten hebben, maar ook een sterk blok rond hem verzamelen. “Red Bull zal hem een ploeg moeten geven die hem tot het einde kan ondersteunen”, benadrukt Museeuw.
Dat betekent dat de ploegleiding zorgvuldig zal moeten nadenken over de selectie. Klimmers moeten Evenepoel in het hooggebergte bijstaan, terwijl sterke renners hem op vlakke en technische passages uit de problemen moeten houden.
Ook positionering en bescherming tijdens hectische etappes kunnen doorslaggevend zijn. Voor een renner die voor het klassement rijdt, kan één slechte dag of een valpartij immers weken voorbereiding tenietdoen.
Pogacar blijft de grootste hindernis
Zelfs met een sterke ploeg blijft er volgens Museeuw één probleem: Tadej Pogacar. De Sloveen is volgens hem zelf nog beter geworden. Museeuw verwacht dat Pogacar na zijn problemen in de Vuelta extra gemotiveerd zal terugkeren.
“Pogi en Evenepoel zijn de twee beste renners ter wereld. Hun trajecten zullen onvermijdelijk met elkaar verbonden blijven”, stelt Museeuw.
Daarom ligt de grootste uitdaging niet alleen bij Evenepoel zelf. Hij moet het verschil met Pogacar verkleinen, terwijl Red Bull-BORA ervoor moet zorgen dat zijn Belgische kopman tijdens de Tour niet alleen hoeft te vechten.
Als Evenepoel erin slaagt zijn tijdrit, klimvermogen, recuperatie en mentale sterkte gedurende drie weken te combineren, beschikt hij volgens Museeuw over de belangrijkste bouwstenen. De ploeg zal vervolgens moeten bewijzen dat ze klaar is voor de grootste opdracht van allemaal: een Belg naar Parijs brengen.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief