Ex-ploegleider is zeker: Pogacar zal totaal anders reageren dan Van Aert of Evenepoel

Ex-ploegleider is zeker: Pogacar zal totaal anders reageren dan Van Aert of Evenepoel
Foto: © photonews
Volg Wielerkrant nu ook via Google!

Hoe zal het Tadej Pogacar vergaan na zijn zware valpartij in de Vuelta? Het is geen geheim dat zware crashes de carrière van een renner kunnen afremmen. Cyrille Guimard is er echter van overtuigd dat dit bij Pogacar niet het geval zal zijn.

Dat laat de ex-ploegleider verstaan bij Cyclism’Actu. De Fransman wijst erop dat Evenepoel al veel meer valpartijen met zware gevolgen heeft meegemaakt dan Pogacar. Guimard somt ze op: er was die horrorcrash in de Ronde van Lombardije, een zware val in de Ronde van het Baskenland waar ook Vingegaard bij betrokken was, en de botsing met het busje van de post.

Evenepoel is niet de enige Belgische topper die de laatste jaren pech heeft gehad. Guimard benadrukt dat ook Van Aert zeer zware valpartijen heeft meegemaakt. "Of het nu Evenepoel, Vingegaard of Van Aert is: ik heb de indruk dat ze nooit meer op 100% van hun potentieel zijn geraakt, omdat ze zo’n ernstige blessures hebben opgelopen."

Evenepoel en Van Aert zouden zonder crashes nog beter zijn

Ze zijn alle drie uitgegroeid tot uitstekende renners, maar het argument van Guimard is dat ze zonder die valpartijen nog beter zouden zijn. Hij meent dus dat hun niveau geleden heeft onder die valpartijen. Tegelijkertijd denkt hij niet dat de val in de Vuelta het niveau van Pogacar in de toekomst zal aantasten.

Rekening houdend met de aard van zijn blessures denkt hij niet dat ze zijn niveau zullen belemmeren. Een sleutelbeenbreuk bijvoorbeeld, dat maakt haast iedere renner wel eens mee. Guimard verwacht gewoon een meer alerte Pogacar, al kun je valpartijen toch niet altijd vermijden. "Ik denk totaal niet, in tegenstelling tot pakweg Evenepoel of Bernal, dat deze val invloed gaat hebben op zijn niveau."

Pogacar heeft marge

Lees ook... Deze twee dieren vormen een groot gevaar voor de renners tijdens het WK tijdrijden
Het is moeilijk om hier voorspellingen over te doen. Het kan evengoed zijn dat Pogacar hier wel blijvende nadelen van ondervindt. Daar staat tegenover dat hij zo ver boven de rest van het peloton uittorent dat hij zich wel één en ander kan permitteren. Zelfs een iets minder goede Pogacar zou nog altijd veel koersen winnen.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws

Populairste artikels

Nieuwste reacties