Wout van Aert is verrast en moet iets toegeven na wegseizoen van 2026

Kevin Vanbuggenhout
Kevin Vanbuggenhout, wielerjournalist
| Reageer
Wout van Aert is verrast en moet iets toegeven na wegseizoen van 2026
Foto: © photonews
Volg Wielerkrant nu ook via Google!

Wout van Aert is een van de monumentenwinnaars uit 2026. Hij heeft al uitgesproken dat in 2027 de Ronde van Vlaanderen zijn hoofddoel wordt, maar erkent dat het geen toeval is dat hij in Roubaix al van het succes mocht proeven.

In het jaaroverzicht van ProCycling blikt Van Aert in een interview met Renaat Schotte terug en vooruit. Zo werd Van Aert gevraagd of hij anders kijkt naar de monumenten die hij nog niet won, nu hij na Milaan-Sanremo nog een ander monument gewonnen heeft. "Ja en nee. Ergens had ik ook dit jaar niet verwacht dat het zou lukken. Dat leert me dat ik het altijd moet blijven proberen."

Dat is bemoedigenswaardig, maar een Ronde van Vlaanderen belooft toch veel moeilijker te worden om te winnen? "Er zijn renners die betere kaarten hebben, maar er zijn ook weinig renners die zulke kansen krijgen als ik. Die kans kan altijd komen en dan moet ik klaar zijn. Dat geldt ook voor de Ronde van Vlaanderen."

In Roubaix meer reële kans

Toch geeft Van Aert toe dat het parcours in Parijs-Roubaix hem veel beter ligt. "Tegelijk is het geen toeval dat het juist in Roubaix gelukt is. Dat is een van de weinige monumenten waarin ik een meer dan reële kans heb." Als kasseispecialist voelt Van Aert zich helemaal thuis in die koers en zijn er geen beklimmingen waar hij makkelijker gelost kan worden.

Het tegenovergestelde is waar in de Ronde van Vlaanderen, zeker gezien de tegenstand. "De Ronde wordt steeds moeilijker, zeker met de aanwezigheid van Pogačar en Remco Evenepoel. Ik moet erin blijven geloven, maar ook realistisch zijn."

Van Aert zal niet opgeven


Van Aert geeft min of meer toe dat hij in Vlaanderens Mooiste tussen hoop en vrees zal blijven leven. Eén ding is zeker: Van Aert gaat zijn droom niet opbergen en dat verdient ook al respect.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws