Bondscoach op zijn hoede: hij geeft nadeel voor Evenepoel toe en wijst naar speciale factor
De Belgische bondscoach is toch nog op zijn hoede. Remco Evenepoel heeft die vierde opeenvolgende wereldtitel tijdrijden echt nog niet op zak. Bovendien kunnen de weersomstandigheden ook nog een verrassende factor worden. Evenepoel rijdt om 20u30 Belgische tijd van het startpodium.
Het WK wielrennen in Montréal gaat vandaag van start, met meteen het WK tijdrijden bij de elite dat op het programma staat. Dat betekent dat iedereen al een eerste gouden medaille verwacht: daar moet Evenepoel voor zorgen. Serge Pauwels ontkent bij Sporza niet dat Evenepoel weer favoriet is, zoals bij alle tijdritten de laatste jaren.
Toch is er een reden waarom het kan mislopen. Ganna zou meer een parcours krijgen dat op zijn maat is. Evenepoel kan zowat alle parcoursen aan, maar het parcours van vorig jaar in Rwanda bijvoorbeeld was veel minder iets voor rouleurs. Pauwels wil ook niet gezegd hebben dat Ganna de enige concurrent is.
Pauwels sluit verrassing niet uit
Op papier lijkt dat zo, maar op een WK houdt Pauwels ook rekening met verrassende namen. Denk maar aan Foss in Wollongong. Evenepoel schrok zich toen een hoedje wanneer hij hoorde wie wereldkampioen was geworden. Zelf heeft hij alleszins niets aan het toeval overgelaten om verrassingen te vermijden.
Hij heeft de eerste en laatste zes kilometer drie keer verkend, omdat die heel technisch zijn. Er is nog één onbekende factor, namelijk de weersomstandigheden. Uiteraard worden er altijd wel voorspellingen gemaakt: het zou zondag weleens kunnen regenen. "We moeten dat natuurlijk op de voet volgen", onderstreept Pauwels het belang hiervan.
Evenepoel rijdt mogelijk in de regen
Lees ook... Na reusachtige Van Aert-tekening: bijzonder initiatief moet weer inspireren tot Belgisch succes›
Op basis daarvan kan de bandendruk eventueel nog aangepast worden. Bij regen moet Evenepoel behoedzaam door de technische passages gaan. Stel je maar eens voor dat een vroege starter daarvan kan profiteren. De grootste concurrenten moeten echter toch ongeveer op hetzelfde moment van start gaan, oppert Pauwels. Duimen maar dat die vierde wereldtitel tijdrijden voor Evenepoel er toch komt, ongeacht de omstandigheden.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief
