“Streelde mijn ego”: Remco Evenepoel doet Tim Wellens stevig twijfelen

Bjorn Vandenabeele, wielerjournalist
| Reageer
“Streelde mijn ego”: Remco Evenepoel doet Tim Wellens stevig twijfelen
Foto: © photonews
Volg Wielerkrant nu ook via Google!

Tim Wellens blijft weg van het WK in Montréal, ondanks een persoonlijke oproep van Remco Evenepoel. De berichten van zijn landgenoot deden hem even twijfelen, maar een engagement bij UAE Team Emirates-XRG weegt uiteindelijk zwaarder.

Een telefoontje had bijna effect

Wellens heeft inmiddels een indrukwekkend palmares opgebouwd. Zijn eindzege in de Tour of Britain was al zijn tiende overwinning in een internationale rittenkoers en de 43ste profzege uit zijn carrière. Toch is er een andere statistiek waar de Truienaar misschien nog trotser op is.

“Dat is inderdaad een statistiek die me trots maakt. Maar er is een andere die me nauwer aan het hart ligt”, vertelt Wellens aan Het Nieuwsblad. Hij verwees naar zijn reeks van dertien opeenvolgende seizoenen waarin hij minstens één wedstrijd won. Toch ging de aandacht na zijn Britse succes vooral naar een wedstrijd die hij níét zal rijden.

Evenepoel stuurde opvallende berichten

Analist Jelle Vanendert had eerder in Het Nieuwsblad nog gepleit voor een poging van bondscoach Serge Pauwels om Wellens alsnog naar Montréal te halen. Zelf geeft de renner toe dat hij even heeft nagedacht over een deelname.

De aanleiding kwam echter niet vanuit de Belgische bond. Het waren berichten van Evenepoel die Wellens aan het twijfelen brachten. “Ik moet eerlijk zijn: ik heb even getwijfeld”, geeft de renner toe. “Niet door Serge, maar door berichten die ik kreeg van Remco. Uit die berichten bleek dat Remco mij er graag bij had gehad.”

Ego gestreeld, beslissing blijft dezelfde

De persoonlijke waardering van Evenepoel deed Wellens zichtbaar deugd. Het idee dat één van de Belgische kopmannen hem specifiek bij de WK-selectie wilde, was voor de ervaren renner een mooie erkenning. “Dat streelde mijn ego. Maar toch blijf ik bij mijn beslissing”, klinkt het duidelijk.

Lees ook... WK in Montréal krijgt nieuwe flinke klap: concurrent van Evenepoel en co haakt af

Wellens kiest niet voor een extra WK op zijn palmares, ondanks het aantrekkelijke vooruitzicht om samen met Evenepoel en Van Aert voor België te koersen.

UAE krijgt voorrang

De reden is vooral zijn engagement bij UAE Team Emirates-XRG. Wellens had zijn ploeg beloofd om de laatste wedstrijden van het seizoen te rijden, precies in de periode waarin ook het WK plaatsvindt.

Volgens de Belg kampt zijn team bovendien met een groot aantal blessures, waardoor er een tekort aan beschikbare renners is ontstaan. Hij voelt zich daarom verantwoordelijk om bij te springen. “Ik heb echter al mijn woord gegeven aan UAE”, legt Wellens uit. Het nationale team moet daardoor wijken voor zijn ploeg.

Voor Wellens is het dus geen gebrek aan ambitie voor België. Hij erkent dat een WK-selectie een eer en voorrecht is, maar vindt dat hij zijn gemaakte afspraak moet nakomen. Zelfs een persoonlijke poging van Evenepoel kon hem uiteindelijk niet van gedachten doen veranderen.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws

Populairste artikels

Nieuwste reacties