Remco Evenepoel uitgedaagd om te bewijzen dat hij een echte kampioen is

Kevin Vanbuggenhout
Kevin Vanbuggenhout, wielerjournalist
| Reageer
Remco Evenepoel uitgedaagd om te bewijzen dat hij een echte kampioen is
Foto: © photonews

Niemand in de wielerwereld zal betwisten dat Remco Evenepoel een van de grote kampioenen uit het peloton is. Toch wordt hij door een grote naam uit de koerswereld geprikkeld om dat nog eens extra te bewijzen.

Bij La Gazzetto dello Sport is Ivan Basso aan het woord gekomen over de Giro van 2027. Basso won zelf de Giro twee keer en eindigde tweede in de Tour van 2005. Het is dus wel iemand die zelf als actief renner wat bewezen heeft. 

Basso juigt toe dat beklimmingen als de Mortirolo en de Zoncolan aan bod komen in de Giro van 2027. Voor hem zijn dat als Italiaan uiteraard iconische beklimmingen.

Een Giro voor kampioenen

De vraag wordt hem gesteld of het parcours van volgend jaar een Vingegard, Evenepoel en/of Seixas naar de Giro zou kunnen lokken. "Het is een Giro die kampioenen uitdaagt, met iconische etappes om aan hun palmares toe te voegen. Er wordt gezegd dat Evenepoel voor de Tour zal kiezen vanwege het aantal tijdritkilometers, maar Remco is op de beklimmingen ook niet traag. De Giro is de Giro en kampioenen willen de Giro winnen."

Kortom: door de eindzege in de Giro na te streven zou Evenepoel bewijzen dat hij een echte kampioen is. Dat kan wel tellen als uitdaging. 

Vergelijking tussen Widar en nieuw toptalent

Lees ook... Van Aert, Evenepoel, Van der Poel en Kopecky genomineerd voor prestigieuze prijs›
Verder kijkt Basso er ook naar uit wat een toptalent als Lorenzo Finn zou kunnen doen bij een eventueel debuut. De vergelijking wordt gemaakt met Jarno Widar. "Als Paul Seixas in de Tour kan meestrijden, zie ik niet in waarom Finn dat niet zou kunnen. Kijk maar naar hoe snel Widar reed in zijn eerste Vuelta en naar Seixas zelf in zijn eerste Tour."

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws