Winnaar Luik-Bastenaken-Luik blinkt uit in functie van Froome: "Dat zou ik niet willen, je koerst toch om te winnen?"

De dominantie van Team Sky in deze Tour de France is enorm. Na kopman Chris Froome valt vooral het berewerk van Wout Poels op. Moet de winnaar van Luik-Bastenaken-Luik niet elders als kopman zijn kans gaan?

"Hij rijdt al heel de Tour op een ongelofelijk niveau", stak Lucien Van Impe zondag zijn bewondering in Vive le Vélo niet weg. "Hij was zeker waard om kopman te zijn."

"Misschien heeft hij schrik om af te gaan in een grote Ronde", voegde tafelgenoot Willy Teirlinck er aan toe. "En opteert hij liever voor een dik contract bij Sky waar hij appreciatie krijgt van de anderen."

"Dat zou ik niet willen", repliceerde Van Impe. "Ik kon destijds naar Italiaanse ploegen of voor Eddy Merckx gaan rijden. Maar ik wilde dat niet. Je koerst toch om te winnen? Misschien is dat nu anders."

Meer nieuws