"Was er vorig jaar dan geen EK? Ok, dan ben ik heel blij met deze titel"
Peter Sagan kroonde zich deze namiddag in het Franse Plumelec tot eerste Europese kampioen ooit bij de profs. In de sprint stond er geen maat op de Slovaakse wereldkampioen.
Het eerste EK dat voor de profs georganiseerd wordt, kent dus een mooie naam als winnaar. "Was er vorig jaar dan geen EK? Ok, dan ben ik heel blij met deze titel", citeert Sporza Sagan na zijn Europese titel. "Ik ben naar hier gekomen met een doel, ik wilde er iets van maken."
Bovendien was het toch een wedstrijd die zelfs bij Sagan in de kleren kroop. "Het was geen eenvoudige wedstrijd, het tempo lag heel hoog", aldus Sagan. "Ik voelde toch dat we die beklimming 17 keer moesten doen. 236 kilometer is ook niet niks, maar het was voor iedereen lastig."
Eneco Tour en WK
Maandag staat Sagan al aan de start in de Eneco Tour. Er is dus geen tijd voor een feestje. "Deze titel is heel belangrijk voor mij. Maar veel tijd om te genieten heb ik niet, morgen start ik in de Eneco Tour. Ik hoop daar WorldTour-punten te sprokkelen. Daarna richt ik me op het WK", besluit Sagan.