Opvallende wijziging voor 2017: minder renners per ploeg in klassiekers én Tour

UCI vermindert het aantal renners per ploeg voor de klassiekers en de Tour

Er zullen volgend seizoen minder renners per ploeg aan de start staan van de klassiekers en de Grote Rondes. Dat hebben de drie grootste koersorganisatoren bekendgemaakt.

De discussie over de veiligheid in het peloton is al langer dan vandaag aan de gang. Daarom hebben de drie grootste koersorganisatoren ASO, RCS Sport en Flanders Classics een overeenkomst gemaakt. Er zullen aan de start van hun wedstrijden minder renners per ploeg aan de start staan.

In de klassiekers krijgen de teams slechts 7 in plaats van 8 renners ter beschikking. In de Grote Rondes (Giro, Tour en Vuelta) zullen de ploegen met het met een mannetje minder moeten doen en wordt er slechts met 8 gereden. Zo zullen de koersen veiliger worden en wil men de grote ploegen de koersen minder laten controleren. 

Meer nieuws