Thuisrijder Theuns kijkt uit naar openingsweekend: "Voor mij blijft het toch altijd iets speciaals"
Binnen een dikke twee weken staat (eindelijk) het Belgische openingsweekend op het programma. De Omloop Het Nieuwsblad is altijd een speciale wedstrijd voor Gentenaar Edward Theuns.
De renner van Trek-Segafredo kent het parcours helemaal vanbuiten als Gentenaar. "Voor mij blijft het toch altijd iets speciaals", zegt Theuns. "Ik herinner me nog dat ik als kleine jongen naar de start van de Omloop ging kijken. Er zelf starten geeft toch steeds een bijzonder gevoel. De Omloop staat gelijk met de opening van het wielerseizoen in Vlaanderen."
"Ook al heb je hard getraind in de winter, het is altijd afwachten tot de start om jezelf te vergelijken met de concurrentie en te zien hoe ver je eigenlijk staat", aldus de Oost-Vlaming in HNB. "De aankomst gaat licht bergop en dat is volgens Theuns zeker geen nadeel voor hem.
Voordeel
"De sprint is verraderlijk omdat er enkele flauwe bochten in voorkomen en dat zou in mijn voordeel moeten spelen. Deze aankomst ligt dichter bij mijn capaciteiten dan die op het Sint-Pietersplein. Al eindigt de koers bijna nooit op een grote sprint, het zal er dus vooral op aankomen om in de kopgroep te zitten", besluit Theuns.