De reden waarom Ilnur Zakarin niet mee kon doen voor de zege? Een contactlens
Volg Wielerkrant nu via WhatsApp!
Ilnur Zakarin zat mee in de ontsnapping in de rit van zondag en bereikte samen met latere winnaar Rafal Majka de top van de Colombier. Toch kon de Katusha-renner niet meestrijden voor de zege. De Rus had namelijk problemen met een contactlens.
"In de afdaling van de Colombier kreeg ik een probleem met mijn contactlens", doet Ilnur Zakarin zijn verhaal. "Ik heb twee keer geprobeerd om de lens weer aan te brengen, maar het was een nerveuze fase in de koers en het is me toen niet gelukt. Ik moest met één lens fietsen en dat was lastig, maar ik kon er niets aan doen."
Reservelenzen
Ook ploegleider Dimitri Konychev baalde achteraf. "De vorm van Ilnur is heel goed, maar hij kon maar met één oog zien", aldus de Rus bij Sporza. "Wij hebben met onze eerste auto gewacht op de tweede volgwagen, waar de reservelenzen van Ilnur lagen. Dat heeft ons tijd gekost."
"Ilnur probeerde de lens daarna op zijn fiets weer aan te brengen, maar hij moest uiteindelijk zelfs afstappen om het probleem op te lossen. Dat mislukte een tweede keer, waardoor hij met één lens naar de finish moest", besluit de ploegleider.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief