🎥 Wil Tour-organisatie spektakel in de slotrit? "Klassement kan nog compleet veranderen"

🎥 Wil Tour-organisatie spektakel in de slotrit? "Klassement kan nog compleet veranderen"
Foto: © photonews

Volg Wielerkrant nu via WhatsApp!

ASO, de organisatie van de Tour de France, heeft nu ook officieel bevestigd dat de renners de klim van Montmartre zullen moeten trotseren in de slotrit. De plannen zouden wel eens heel wat renners nerveus kunnen maken.

De geruchten over het bevatten van de Butte Montmartre, de kasseiklim naar Montmartre, deden al een paar weken de ronde. Die beklimming lokte vorig jaar zo'n 500.000 mensen naar de olympische wegrit in Parijs. 

Omdat het dit jaar 50 jaar geleden is dat de Tour voor het eerst aankwam op de Champs-Élysées, wil de organisatie van de Tour de slotrit iets aantrekkelijker maken. Want de voorbije jaren werd die slotrit gewoon een criterium waarbij er dan gesprint werd voor de zege. 

Drie keer Montmartre in de Tour? 

En dus wordt het peloton over Montmartre gestuurd. De precieze details zal ASO uit de doeken doen op een persconferentie op 21 mei. Maar ex-renner Jacky Durand pakte bij Eurosport France uit met twee opvallende geruchten die hij opving van de burgemeester van Parijs. 

Volgens de Fransman zouden de renners maar liefst drie keer de Butte Montmartre moeten trotseren. En volgens Durand zou de laatste beklimming op amper vier kilometer van de streep van liggen. 

"Je vergeet zo de sprinters, en het algemeen klassement kan op de laatste dag compleet veranderen", stelde Durand. Evenepoel liet zich eerder al negatief uit over de beklimming van Montmartre in de Tour, deze plannen zullen hem wellicht allerminst gelukkig maken. 

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws

Populairste artikels

Nieuwste reacties