Het rapport van de Belgen na de Tour: hoogste onderscheiding voor De Gendt en Van Avermaet, maar ...
Volg Wielerkrant nu via WhatsApp!
De Ronde van Frankrijk zit er op. Voor de Belgen was het een meer dan geslaagde Tour met de twee ritzeges en enkele dagen het geel en de bolletjestrui. Wij maakten het rapport van de Belgen.
Met de grootste onderscheiding
Thomas De Gendt en Greg Van Avermaet hebben ons land op de wereldkaart van het wielrennen gezet. Greg Van Avermaet pakte solo een ritzege na een lange ontsnapping én veroverde enkele dagen de gele trui. De Tour kon toen al niet meer stuk voor de Belgen, maar één landgenoot pakte nog uit op de Mont Ventoux.
Thomas De Gendt hield in de slotmeters Serge Pauwels achter zich en mocht vieren op de mythische Mont Ventoux. Met ook een tweede plaats in het bergklassement en een tweede plek in de Superstrijdlust, is de Tour méér dan geslaagd voor de renner van Lotto Soudal. Beide renners krijgen van onze redactie zelfs felicitaties van de jury.
Met grote onderscheiding
Jasper Stuyven liet zich opmerken bij zijn Tour-debuut. Bijna had hij een ritzege beet en de jonge Leuvenaar reed zelfs in de bolletjestrui rond. Geen 13e plaats voor Serge Pauwels in het eindklassement, maar de renner van Dimension Data toonde zich enkele keren en greep dus net naast de zege op de Ventoux.
Wie we eigenlijk niet vaak tijdens de televisie-uitzending aan het werk zagen, maar heel wat kilometers afgemaald heeft voor zijn ploeg is Julien Vermote. Hij krijgt meer dan terecht een grote onderscheiding, net zoals Sep Vanmarcke. De renner van Lotto NL-Jumbo hielp sprinter Dylan Groenewegen door de Alpen en eindigde ook nog eens achtste op de Ventoux.
Met onderscheiding
Ook Oliver Naesen en Edward Theuns maakten net zoals Jasper Stuyven hun Tour-debuut. In de eerste Tour-week viel de IAM-renner enkele keren op, daarna was het vooral een leerproces. De Gentenaar wou dan weer opvallen in de sprints en deed dat ook door drie keer in de top tien te finishen. Theuns kon helaas voor hem de Tour niet uitrijden.
Iljo Keisse en Maarten Wynants reden vooral in dienst van respectievelijk Etixx-Quick Step en Lotto NL-Jumbo. Beide renners deden hun werk voor Kittel en Groenewegen naar behoren en mogen met onderscheiding de Tour verlaten. Ook Jürgen Roelandts hielp Greipel in zijn trein en probeerde soms mee te gaan in de ontsnapping.
Geen onderscheiding
Drie renners kregen van ons geen onderscheiding: Jan Bakelants, Jurgen Van den Broeck en Jens Debusschere. Bakelants, nochtans heel sterk in de Dauphiné, kwam in de Tour niet aan de oppervlakte. Zelf denkt hij dat er iets mis is met zijn lichaam, maar ook de geboorte van zijn dochtertje Julia heeft er mogelijk voor iets tussen gezeten.
Van den Broeck was dan weer niet goed genoeg, ondanks dat hij er al vroeg de brui aan moest geven. Een renner als Van den Broeck kan in onze ogen niet tevreden zijn met een rol als knecht om Rodriguez bij te staan, maar moet langer kunnen volgen als de toppers gaan.
Zeker als je weet dat de Katusha-renner in het verleden vol voor de top vijf en zelf het podium ging in de Tour. Ook Jens Debusschere reed de Tour niet uit door een valpartij, maar heeft zich enkel getoond in de sprinttrein van André Greipel, die pas kon zegevieren op de Champs-Elysées.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief