Grote problemen voor Ronde van Turkije: "Niemand, maar dan ook niemand, ziet het zitten om daar te rijden"

Redactie
| 5 reacties
Grote problemen voor Ronde van Turkije: "Niemand, maar dan ook niemand, ziet het zitten om daar te rijden"

Volg Wielerkrant nu via Instagram!

De Ronde van Turkije was normaal gepland voor half april, maar werd verhuisd naar oktober. Toch is er nog een groter probleem voor de WorldTour-rittenkoers: bijna geen enkele ploeg - behalve Astana - wil er aan de start komen.

Ook de Belgische WorldTour-teams Quick-Step Floors en Lotto Soudal zullen er niet starten. "Op trainingskamp in december hebben we de renners gevraagd wie wilde rijden. Niemand, maar dan ook niemand, zag het zitten", aldus Patrick Lefevere. "De Blauwe Moskee was de voorbije jaren een vaste aankomstplaats. Daar is vorig jaar nog een aanslag gepleegd."

"Dus neen, ook als de race naar oktober verhuist zal ons dat niet op andere gedachten brengen", zegt de ploegmanager van Quick-Step Floors in HNB. Marc Sergeant van Lotto Soudal volgt de mening van Lefevere. "Vorig jaar waren we al bezorgd. Ik ben toen heel bewust meegegaan omdat ik het niet netjes vond om de renners op het vliegtuig te zetten en zelf achter te blijven."

Aanslagen en staatsgreep

"Er waren vorig jaar geen incidenten en er was veel aandacht voor veiligheid. Om de honderd meter zag je een agent. Maar sindsdien is alweer zoveel gebeurd: nieuwe aanslagen, een poging tot staatsgreep. Ik las dat er sindsdien al 10.000 mensen zijn opgepakt. Om al die redenen hebben we besloten om dit jaar niet te gaan", besluit Sergeant.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws