Goed nieuws voor Van Aert: Strade Bianche past parcours weer aan

Goed nieuws voor Van Aert: Strade Bianche past parcours weer aan
Foto: © photonews

Volg Wielerkrant nu via Instagram!

Wout van Aert staat voor het eerst sinds 2021 nog eens aan de start van de Strade Bianche. In vergelijking met de voorbije twee jaren is het parcours iets minder zwaar geworden.

In 2024 veranderde de Strade Bianche in een wedstrijd van 184 kilometer naar een koers van 215 kilometer. Er kwamen ook enkele grindstroken bij en vooral de klimmers werden daardoor bevoordeeld. 

Grindstroken geschrapt in Strade Bianche

Ex-winnaars zoals Mathieu van der Poel en Wout van Aert bleven dan ook weg, terwijl Tadej Pogacar drie van de laatste vier edities won. De wereldkampioen won de voorbije twee jaar telkens na een lange aanval en solo. 

De organisatie grijpt dit jaar dan ook in. De vierde (La Piana - 6,4 km) en zevende (Serravalle - 9,3 km) gravelstrook dit jaar geschrapt en wordt de eerste strook van Vidritta gehalveerd van 4,4 km naar 2,4 km. 

Minder kilometers, finale blijft hetzelfde

Het aantal kilometers zakt ook van 215 kilometer naar 201 kilometer en in plaats van 80 kilometer over grindwegen is dat nu teruggebracht naar 64,1 kilometer. De finale van de voorbije jaren blijft wel behouden. 

Lees ook... Van Aert heeft na snipperdag nog een grote vraag over de volgende belangrijke opdracht
De finale zal wellicht halfweg koers openbarsten op de stroken van San Martino in Grania (9,4 km) en Monte Sante Marie (11,5 km). In de laatste 50 kilometer zitten nog zeven grindstroken, de streep ligt nog altijd op de Piazza del Campo in Siena na de beklimming van de Via Santa Caterina.

Corrigeer
Fout gevonden in bovenstaand artikel? Meld het hier!

Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief

Meer nieuws

Meer nieuws