KOERS LIVE 30/07: Vingegaard duikt op en heeft boodschap over Wout van Aert
Foto: © photonews
De Tour de France? Die zit erop. Maar dat wil niet zeggen dat het wielernieuws plots opgedroogd is. Integendeel zelfs: ook op donderdag 30 juli is er opnieuw heel wat te doen. Bijvoorbeeld in Denemarken, waar Wout van Aert wel eens op zoek zou kunnen gaan naar een tweede opeenvolgende ritzege.
Wout van Aert wint tweede opeenvolgende rit na twintig minuten twijfelen
De tweede rit in de Ronde van Denemarken heeft voor een sprint gezorgd die nog een tijdje zal nazinderen. Wout van Aert ging op zoek naar een tweede opeenvolgende overwinning in de Ronde van Denemarken en dat zou uiteindelijk ook gaan gebeuren.
Na een massasprint moest er een finishfoto aan te pas komen. In eerste instantie leek het Jensen Plowright te zijn die de overwinning zou gepakt hebben. Hij gaf ook een interview aan de pers, maar twintig minuten later werd zijn overwinning alsnog afgepakt en werd Wout van Aert toch nog als winnaar van de rit uitgeroepen. Hij wordt zo uiteraard ook steviger leider.
Una cuestión de CENTÍMETROS entre Van Aert y un corredor de Alpecin - Premier Tech: la historia 𝐃𝐄 𝐓𝐎𝐃𝐀 𝐋𝐀 𝐕𝐈𝐃𝐀 😱
— Eurosport.es (@Eurosport_ES) July 30, 2026
Victorión del australiano Jensen Plowright para privar a Wout van Aert de su doblete personal en el Tour de Dinamarca#pndkr26 | #LaCasadelCiclismo pic.twitter.com/98q8UlCjzM
Tour de l'Ain is een prooi voor Beloki
In de Tour de l'Ain stond op donderdag de slotrit op het programma tussen Oyonnax en Lélex Monts-Jura over een dikke 130 kilometer. Dat leverde uiteindelijk een sprint op met een groepje van een man of negen.
Axel Mariault wist de dagzege te pakken voor de Spanjaard Markel Beloki. Dat is inderdaad de zoon van de gewezen topper Joseba Beloki. De Spanjaard kon zo niet de kers op de taart zetten, maar hij pakt wel de eindzege in de Tour de l'Ain voor Mariault. Sylvain Moniquet is beste Belg op plaats 31, op bijna een kwartier van Beloki.
De Tour de France? Die zit erop. Maar dat wil niet zeggen dat het wielernieuws plots opgedroogd is. Integendeel zelfs: ook op donderdag 30 juli is er opnieuw heel wat te doen. Bijvoorbeeld in Denemarken, waar Wout van Aert wel eens op zoek zou kunnen gaan naar een tweede opeenvolgende ritzege.
Rit 1 was een rondrit op en rond Aalborg, gewonnen door Wout van Aert. Op donderdag maken we dan weer de oversteek tussen Glyngøre en Skive voor alweer een etappe die zomaar spek naar de bek van de Belg zou kunnen zijn.
Een mening die ook Jonas Vingegaard deelt. Hij kwam opdagen in Denemarken, nadat hij aan zijn revalidatie bezig is na zijn val in de Tour de France. De Deen kwam de ploegmaats bezoeken en had ook meteen een pittige boodschap over het parcours en/over Wout van Aert.
Revalidatie van Jonas Vingegaard loopt voorspoedig
"Mijn revalidatie verloopt vrij goed", klonk het aan de bus van Visma - Lease a Bike. "Het gaat beter met mij. Ik heb een operatie gehad en nu kijken we naar de toekomst. Ik had sowieso een beetje rust nodig na de Tour de France, met een hectisch seizoen."
Vingegaard wil nog niet te veel zeggen over de komende maanden. Hij weet nog niet of en welke koersen hij in 2026 nog zal rijden voor zijn team, of dat het al kijken is naar 2027. Ook hoe de sleutelbeenbreuk verder zal evolueren is daarbij een factor.
Lees ook... Vingegaard krijgt plots ontzettend veel kritiek in Denemarken›
Circus dendert verder: tweede ritzege voor Wout van Aert?
Maar ondertussen dendert het circus dus verder. Met nu een tweede etappe in Denemarken, met een nieuwe ritzege voor Wout van Aert? "Hij was fantastisch woensdag en maakte het heel mooi af. Iedereen wil hem zien en ik hoop dat hij het donderdag ook kan afmaken. De rit lijkt op die van woensdag, dus het kan zeker."
ONZE STERREN VOOR RIT 2:
**** Wout van Aert
*** Anders Foldager - Lukas Kubis
** Casper Van Uden - Tim Torn Teutenberg - Tibor Del Grosso
* Mathieu Kockelman - Jensen Plowright - Kasper Andersen - Marco Manenti
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief
