Van Wilder bewijst veel meer te zijn dan een knecht voor Remco Evenepoel: "Als het aankomt op mijn rol in de ploeg..."
Foto: © photonews
Volg Wielerkrant nu via WhatsApp!
Van Ilan Van Wilder is geweten dat hij gerust Evenepoel wil helpen, maar wel meer dan een knecht wil zijn. Daarom ook dat Van Wilder er niet bij is in de Vuelta.
Die opvatting blijkt terecht, want de 23-jarige Van Wilder pakte een ritzege en de eindzege in de Deutschland Tour. "Het was een fantastisch gevoel om mijn eerste profzege te boeken en dan ook nog eens mijn eerste eindzege allemaal in dezelfde week. We kunnen trots zijn op wat we hebben bereikt."
Dan heeft Van Wilder het over de hele ploeg. "Na mijn zege op de tweede dag hebben de jongens er alles aan gedaan om mijn trui te verdedigen. Ik wil ze daarvoor bedanken en om er te staan op de meest hectische momenten."
𝐘𝐨𝐮𝐧𝐠𝐞𝐬𝐭 𝐫𝐢𝐝𝐞𝐫 𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐥𝐚𝐬𝐭 𝟕𝟔 𝐲𝐞𝐚𝐫𝐬 𝐭𝐨 𝐰𝐢𝐧 𝐭𝐡𝐞 #𝐃𝐞𝐢𝐧𝐞𝐓𝐨𝐮𝐫!
— Soudal Quick-Step Pro Cycling Team (@soudalquickstep) August 27, 2023
Massive congrats, @IlanWilder! What a performance!
Photo: @GettySport pic.twitter.com/i9SsgZZx1B
De winnaar van de Deutschland Tour zegt een goede balans gevonden te hebben, "als het aankomt op mijn rol in de ploeg". Concreet liggen zijn ambities voor de toekomst dus vast. "Ik wil verder groeien en resultaten boeken in dit soort koersen. Tegelijkertijd wil ik de ploeg helpen in de grote ronden."
Lees ook... Evenepoel verklaart waarom hij zich opofferde voor Lipowitz, maar moet ook iets toegeven›
Ook op de korte termijn maakt Van Wilder al nieuwe plannen. "Na dit succes kan ik niet wachten om naar Canada te gaan, waar we voor meer goede resultaten gaan", verkondigt hij alvast.
Schrijf je nu in voor de Wielerkrant nieuwsbrief
